شرکت تبلیغاتی اهواز ملک

آخرین جزئیات از آزمون دکتری پزشکی سال ۹۸ +زمان توزیع کارت و آمار شرکت کنندگان

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

آخرین جزئیات از آزمون دکتری پزشکی سال ۹۸ +زمان توزیع کارت و آمار شرکت کنندگان

رئیس سنجش آموزش پزشکی آخرین جزئیات از آزمون دکتری پزشکی سال ۹۸ را تشریح کرد.

آبتین حیدرزاده رئیس سنجش آموزش پزشکی در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به جزئیات آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) و پژوهشی رشته‌های علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی اظهار کرد: آزمون دکتری وزارت بهداشت در ۶۴ رشته علوم پایه، یک مجموعه داروسازی (۱۲ رشته) و ۲ رشته دندانپزشکی برگزار می‌شود.

رئیس سنجش آموزش پزشکی ادامه داد: آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) و پژوهشی رشته‌های علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی در تهران (۲ حوزه)، تبریز، اصفهان، شیراز، مشهد، اهواز، ساری، زنجان، کرمانشاه و کرمان برگزار می‌شود.

حیدرزاده درباره رشته و مجموعه امتحانی‌های جدید آزمون دکتری اشاره کرد و گفت: تعداد ۱۹ رشته از رشته‌های علوم پایه در قالب ۹ مجموعه قرار گرفت، همچنین رشته‌های جدید آینده پژوهی سلامت، علوم بیومدیکال مقایسه ای، علوم و فناوری‌های تصویربرداری پزشکی و رایش تصویربردار عصبی در آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) و پژوهشی رشته‌های علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی گنجانده شده اند و داوطلبان می‌توانند در این رشته‌ها ادامه تحصیل بدهند.

رئیس سنجش آموزش پزشکی بیان کرد:به علت رفاه حال داوطلبان در مناطق سیل زده، زمان آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) و دکتری پژوهشی رشته‌های علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی سال ۹۸ از ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت به ۳۰ و ۳۱ خرداد ماه سال جاری با تصمیم وزیر بهداشت و شورای آموزش پزشکی به تعویق افتاد.

زمان توزیع کارت و تعداد داوطلبان شرکت کننده در آزمون دکتری پزشکی
حیدرزاده به زمان توزیع کارت آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) و پژوهشی رشته‌های علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی اشاره کرد و گفت: کارت ورود به جلسه آزمون دکتری ۹۸ از تاریخ ۲۷ تا ۲۹ اردیبهشت در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی در دسترس داوطلبان قرار می‌گیرد.

رئیس سنجش آموزش پزشکی به تعداد ثبت نام کنندگان در آزمون دکتری پزشکی ۹۸ اشاره کرد و گفت: در مجموع ۹ هزار و ۲۲۰ داوطلب در آزمون دکتری ۹۸ ثبت نام کردند که ۸ هزار و ۹۰۱ داوطلب در دکتری تخصصی و ۳۱۹ نفر در دوره دکتری پژوهشی به رقابت خواهند پرداخت و ۶ هزار و ۱۱۲ داوطلب زن و ۳ هزار و ۹۹ داطلب شرکت کننده مرد هستند.

وی با بیان اینکه امسال برای نخستین بار ظرفیت اولیه دکتری وزارت بهداشت را اعلام کردیم، گفت: البته داوطلبان باید توجه داشته باشند فهرست اعلام شده اولیه است و احتمال تغییر وجود دارد، چرا که ممکن است برخی ظرفیت‌ها اضافه یا حذف شوند. حیدرزاده با بیان اینکه برخی دانشگاه‌ها شرایط خاص پذیرش دارند، گفت: پذیرش در دانشگاه ارتش، انستیتو پاستور ایران، علوم پزشکی بقیه الله، دانشگاه آزاد، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه شاهد، سازمان انتقال خون ایران، مرکز قلب شهیدرجایی، مؤسسه سرم سازی رازی نیز از طریق آزمون دکتری وزارت بهداشت است، اما شرایط دانشگاه و امکانات آن را داوطلبان از سایت هر موسسه یا دانشگاه چک کنند.

رئیس سنجش آموزش پزشکی با اشاره به پذیرش در دانشگاه آزاد گفت: پذیرش در رشته‌های دانشگاه آزاد تابع قوانین و مقررات دانشگاه است و داوطلبان به سایت دانشگاه آزاد مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه تحصیل در دوره‌های شهریه پرداز مشروط به پرداخت شهریه است، اظهار کرد: شهریه را دانشگاه‌ها اعلام می‌کنند و داوطلبان برای اطلاع از میزان آن به دانشگاه مربوطه مراجعه کنند.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار