آزادسازی قیمت آرد، خوب یا بد؟

کاربر گرامی!

خواهشمند است جهت ارتباط با آگهی دهنده و کسب اطلاعات بیشتر، از اطلاعات تماس موجود در خود آگهی، شامل شماره تلفن، نشانی، ایمیل و وبسایت آن، استفاده نمایید.

"اهواز نیاز" هیچ اطلاعات بیشتری ندارد.

آگهی های موجود در "اهواز نیاز" توسط اشخاص و شرکت هایی درج می شوند که هیچ نوع رابطه ی حقیقی و یا حقوقی با این سایت ندارند.

مسئولیت مستقیم آگهی ها، با آگهی دهندگان آن می باشد و صحت و سقم آن توسط "اهواز نیاز" ادعا و یا تضمین نمی شود.

کانال تلگرام اهوازنیاز

آزادسازی قیمت آرد، خوب یا بد؟

 

 
دبیر انجمن صنفی کارخانجان آرد خوزستان گفت: دوگانگی در قیمت آرد موجب اختلال در بازار این محصول و متضرر شدن تولید کنندگان آن شده است.

حسنعلی نویدی اظهار کرد: نرخ آرد به منظور حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده آزادسازی شد اما این کار جز متضرر شدن کارخانجات آرد هیچ سودی نداشته است.

وی افزود: بر اساس طرح آزادسازی قیمت آرد، کارخانجات باید ۲۰ درصد از گندم مورد نیاز خود را با قیمت هر کیلوگرم ۱۰۵۰ تومان و ۸۰ درصد آرد را با گندم دولتی (هر کیلوگرم ۶۶۵ تومان) تولید کنند که در نهایت آرد تولیدی آن‌ها به ترتیب با قیمت ۱۳۰۰ تومان و ۸۰۰ تومان عرضه می‌شود.

نویدی با اظهار تاسف از اینکه نانوایان دولتی آرد خود را به طول کامل پخت نمی‌کنند و با قیمت کیلویی یک هزار تومان به آزادپزها ‌می‌فروشند، تصریح کرد: نانوایان آزادپز نیز که باید آرد را با قیمت ۱۳۰۰ تومان از ما خریداری کنند، برای سودجویی خود، آرد مورد نیاز را از نانوایان دولتی تهیه می‌کنند.

دبیر انجمن صنفی کارخانه جات آرد خوزستان بیان کرد: این کار موجب شده تا آردی که ما گندم آن را از بازار آزاد تهیه می‌کنیم، روی دستمان بماند.

وی تصریح کرد: دوگانگی در قیمت آرد مشکل ساز شده و باید آرد یا کامل آزاد و یا کاملا دولتی باشد، تا بازار آن مورد سوء استفاده قرار نگیرد و ضرری متوجه کارخانجات آرد نشود. آرد عملا فقط در حد ۲۰ درصد آزاد شده و این اقدام جز ضرر برای کارخانجات آرد چیزی

دسته بندی:اخبار

اخبار مرتبط