نیکان

آزمون فراگیر ارشد پیام نور ۱۷ بهمن برگزار می‌شود

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

سخنگوی سازمان سنجش درباره زمان و شرایط و ضوابط ثبت نام در آزمون فراگیر ارشد پیام نور توضیحاتی داد.

 

فاطمه زرین آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: ثبت‌نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور بهمن ۹۹ (نوبت بیست و یکم) از روز چهارشنبه ۵ آذر آغاز می‌شود و روز چهارشنبه ۱۲ آذر به پایان می‌رسد.

او ادامه داد: هر متقاضی براساس ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون می‌تواند در یک کدرشته امتحانی ثبت‌نام و در آزمون مربوط شرکت کند. متقاضیان لازم است که ابتدا دفترچه راهنمای ثبت‌نام را مطالعه کنند و در صورت واجد شرایط بودن به سایت سازمان سنجش مراجعه و نسبت به پرداخت هزینه خرید کارت اعتباری ثبت‌نام در آزمون اقدام کنند.

مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش افزود: دفترچه راهنمای ثبت نام همزمان با شروع ثبت نام در روز چهارشنبه، ۵ آذر منتشر خواهد شد.

زرین آمیزی درباره زمان برگزاری این آزمون بیان کرد: براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده، آزمون کارشناسی‌ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور بهمن ماه سال ۱۳۹۹ (نوبت بیست و یکم) روز جمعه، ۱۷ بهمن برگزار خواهد شد. متقاضیان لازم است که از روز سه‌شنبه، ۱۴ بهمن لغایت پنجشنبه ۱۶ بهمن با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان، برای تهیه پرینت کارت و راهنمای شرکت در آزمون اقدام کنند.

مراحلی که متقاضی باید برای ثبت نام اقدام کند

– مراجعه به درگاه اطلاع رسانی این سازمان برای تهیه کارت اعتباری ثبت‌نام (سریال ۱۲ رقمی) و دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام.

– تهیه فایل عکس اسکن شده متقاضی بر اساس توضیحات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام.

– آماده کردن مدارک و اطلاعات مورد نیاز برای ثبت‌نام.

با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت‌نام به صورت اینترنتی انجام می‌شود، متقاضیان لازم است به وسیله کارت‌های عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آن‌ها فعال است، با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی مذکور و پرداخت مبلغ ۹۵۰/۰۰۰ (نهصد و پنجاه هزار) ریال به عنوان وجه ثبت‌نام شرکت در آزمون اقدام کنند. هزینه ثبت‌نام به حساب مشخص شده در دانشگاه پیام‌نور واریز خواهد شد.

یادآوری‌های مهم

۱- مندرجات فرم تقاضانامه باید دقیق و صادقانه تکمیل شود.

۲- مسئولیت صحت تمامی مندرجات تکمیل شده (مندرجات فرم تقاضانامه) به عهده متقاضی خواهد بود.

۳- پس از پایان مهلت مرحله ویرایش اطلاعات تقاضانامه، اعمال هیچ‌گونه تغییری در مندرجات فرم تقاضانامه ثبت‌نام امکان‌پذیر نیست؛ بنابراین، متقاضی باید در زمان تکمیل اطلاعات تقاضانامه نهایت دقت را به کار گیرد.

۴- هر موقع مشخص شود که متقاضی، حقایق را کتمان کرده یا واجد یکی از شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنما نیست، در هر مرحله‌ای از آزمون (ثبت‌نام، شرکت در آزمون، پذیرفته‌شدن، حین تحصیل در دانشگاه و …) محروم خواهد شد.

دستورالعمل و نحوه تکمیل تقاضانامه ثبت نام اینترنتی

به متقاضیان توصیه می‌شود که مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام، ابتدا فرم پیش نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذکور را تکمیل کرده و سپس براساس فرم پیش نویس با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور، اطلاعات لازم را براساس بند‌های برنامه نرم افزاری ثبت نام وارد کنند.

متقاضیان لازم است در درج اطلاعات ثبت‌نام دقت کنند. بدیهی است در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت نام با مدارک متقاضی در صورت پذیرفته شدن در آزمون، مطابق ضوابط با وی رفتار خواهد شد.

زمان توزیع کارت اینترنتی، برگزاری و محل آزمون

محل آزمون متقاضیان بر اساس استان و شهرستان انتخابی مندرج در بند ۲۸ تقاضانامه تعیین می شود؛ بنابراین متقاضیان می‌توانند با مراجعه به جدول شماره ۶ دفترچه راهنمای ثبت‌نام و درج کد مربوط به استان و شهر مورد نظر در تقاضانامه ثبت نام اقدام کنند.

نـکات و توصیه‌های مـهم‌

۱) با توجه به تأثیر ۲۰ درصدی معدل دوره کارشناسی، توصیه می شود که متقاضیان، معدل دوره کارشناسی خود را با توجه به توضیحات مندرج در دفترچه با دقت درج کنند. معدل کارشناسی تراز شده و میانگین وزنی آن‌ها تأثیر بیست درصدی در نمره کل متقاضیان خواهد داشت.

۲) در انتخاب کدرشته امتحانی و همچنین شهرستان محل حوزه امتحانی خود دقت کنند؛ پس از دریافت کد پیگیری ۱۶ رقمی در این خصوص، به درخواست‌های متقاضیان مبنی بر اصلاح و یا جابجایی ترتیب اثر داده نخواهد شد.

۳) با توجه به مشکلات بوجود آمده در آزمون‌های قبلی، در خصوص اشتباه در ارسال عکس متقاضیان (این موضوع برای متقاضیانی که ثبت نام آنان توسط دیگران انجام می‌شود رخ داده است) تاکید می‌شود علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت نامی، حتماً نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت کنید تا به اشتباه عکس متقاضی دیگری بجای عکس شما ارسال نشود. بدیهی است در صورت ارسال عکس اشتباهی از طرف متقاضی، فرد به عنوان متخلف تلقی و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

۴) توصیه می‌شود که متقاضیان پس از تکمیل تقاضانامه، دریافت شماره پرونده ۶ رقمی و کدپیگیری ۱۶ رقمی، یک نسخه پرینت از تقاضانامه تهیه و مندرجات آن را کنترل کرده و نزد خود نگهداری کنند.

۵) هرگونه تغییری از طریق نشریه پیک سنجش (هفته‌نامه خبری و اطلاع‌رسانی سازمان سنجش)، درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و در صورت لزوم از طریق رسانه‌های جمعی اعلام خواهد شد.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار