رزومه

آرمان

آغاز ثبت‌نام دانشجو بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

آغاز ثبت‌نام دانشجو بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی

مشاور عالی سازمان سنجش از ثبت‌نام برای انتخاب رشته‌های بدون آزمون دانشگاه‌ها خبر داد.

حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در خصوص ثبت‌نام برای انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی اظهار کرد: ثبت‌نام و انتخاب رشته اینترنتی برای پذیرش دانشجو براساس سوابق تحصیلی از تاریخ ۱۹ مرداد ۹۶ آغاز شد و تا ۲۳ مرداد ادامه دارد. در این مرحله، داوطلبانی که دارای مدرک پیش‌دانشگاهی تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۶ یا دیپلم نظام قدیم و مدرک کاردانی دانشگاه‌ها هستند برای ثبت‌نام اقدام کنند.

وی افزود: داوطلبان دارای دیپلم فنی و حرفه‌ای و کاردانش که فاقد مدرک پیش‌دانشگاهی یا مدرک کاردانی هستند حق ثبت‌نام و شرکت در این مرحله را ندارند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت:‌ گزینش دانشجو در این مرحله براساس سوابق تحصیلی (معدل دیپلم) انجام می‌شود و تمام متقاضیان باید معدل کل و معدل کتبی خود را به‌صورت صحیح در تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی درج کنند و در صورت مغایرت معدل کل و کتبی واقعی با معدل اعلام‌شده در تقاضانامه از ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان ممانعت به‌عمل آمده و قبولی آنها لغو می‌شود.

توکلی بیان کرد: داوطلبانی که در آزمون سراسری سال ۹۶ شرکت کرده و مجاز به انتخاب رشته نشده‌اند یا در جلسه آزمون غایب بودند فقط مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی به‌روش پذیرش با اعمال سوابق تحصیلی هستند و در صورت درج کدرشته محل‌هایی که نمره آزمون در آن تأثیر دارد اجازه تأیید و مراحل انتخاب رشته اینترنتی به آنها داده نمی‌شود.

وی افزود:‌ داوطلبانی که در آزمون سراسری سال ۹۶ شرکت نکرده و متقاضی شرکت در پذیرش رشته‌ها براساس سوابق تحصیلی هستند، لازم است با پرداخت هزینه ۲۰ هزار تومان نسبت به ثبت‌نام اقدام و با تکمیل فرم تقاضانامه ثبت‌نامی نسبت به درج کدرشته محل‌های انتخابی خود براساس اولویت و علاقه‌مندی در فرم انتخاب رشته اقدام و در پایان شماره پرونده هفت‌رقمی و کد پیگیری ۱۶رقمی را از سیستم دریافت کنند.

به گزارش تسنیم،‌ در همین رابطه ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش از تکمیل ۸۷ درصد ظرفیت دانشگاه‌ها بدون کنکور و براساس سوابق تحصیلی خبر داد و گفت: ۱۲٫۱ درصد ظرفیت دوره‌های روزانه و ۳۰ درصد ظرفیت دوره‌های شبانه بدون آزمون و براساس سوابق تحصیلی تکمیل می‌شود.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار