رزومه

آرمان

آغاز ثبت‌نام وام دانشجویی در نیم سال جدید از ۱۰ بهمن

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

معاون دانشجویی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان با اشاره به تسهیلات پرداخت‌شده در نیمسال اول سال تحصیلی ۹۵-۹۴، گفت: مهلت ثبت‌نام برای دریافت تسهیلات دانشجویی نیمسال جدید از ۱۰ تا ۲۱ بهمن‌ماه خواهد بود.

احمد کوچک زاده با اشاره به تسهیلات اعطاشده به دانشجویان در نیم سال نخست، اظهار کرد: در این نیم سال وام تحصیلی به ۳۵۲ دانشجو اعطا شد که به دانشجویان مجرد ۳۴۱ هزار و هفت‌صد تومان و به دانشجویان متأهل ۴۷۰ هزار تومان پرداخت‌شده است؛ مبلغ کل وام تحصیلی پرداخت‌شده در این نیم سال ۱۲۳ میلیون تومان بوده است.

وی افزود: همچنین در این نیمسال درمجموع حدود ۲۴ میلیون تومان اعتبار برای اعطای وام ضروری به دانشجویان اختصاص یافت؛ اعطای وام ودیعه مسکن تا سقف ۶ میلیون تومان به دانشجویان متأهل و اختصاص وام اغذیه با سقف ۱۸۱ هزار تومان برای دانشجویان خوابگاهی و ۹۴ هزار تومان برای دانشجویان غیر خوابگاهی از دیگر تسهیلات ارائه‌شده به دانشجویان در این مدت است. همچنین وام شهریه به دانشجویان شبانه در مقطع کارشناسی با سقف ۳۰۰ هزار تومان و برای دانشجویان شبانه در مقطع کارشناسی ارشد با سقف یک‌میلیون و ۱۰۰ هزار تومان پرداخت شد.

معاون دانشجویی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان ادامه داد: اعطای وام ازدواج درصورتی‌که بیش از یک سال از تاریخ عقد نگذشته باشد، با سقف یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و وام ویژه دانشجویان دکتری که هر سه ماه پرداخت می‌شود، تا سقف ۵۰۰ هزار تومان در ماه، از دیگر تسهیلات قابل‌ارائه به دانشجویان بوده است.

کوچک زاده بابیان این‌که زمان ثبت‌نام برای تسهیلات دانشجویی در نیم سال جدید از ۱۰ تا ۲۱ بهمن‌ماه خواهد بود، عنوان کرد: دانشجویان متقاضی وام برای دریافت دفترچه اقساط ۹ ماه مهلت دارند؛ این دفترچه معمولاً پنج‌ساله است و پرداخت اقساط برای دانشجویان دختر ۶ ماه و برای دانشجویان پسر ۲ سال پس از فارغ‌التحصیلی آغاز خواهد شد. اگر دانشجویان در این مدت در مقطعی بالاتر پذیرفته شوند می‌توانند پرداخت اقساط را تا پایان دوره به تعویق بیندازند.

وی خاطرنشان کرد: تنها تسهیلاتی که مطابق قوانین صندوق رفاه به‌صورت اقساط پرداخت نمی‌شود وام ودیعه مسکن است؛ وام‌های دیگر در هنگام فارغ‌التحصیلی دانشجو به‌صورت ۱۰ درصد نقد و مانده آن به‌صورت اقساط بدون بهره و کارمزد بازپرداخت می‌شود.

معاون دانشجویی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان در خصوص سقف انواع تسهیلات در نیم سال جدید، تصریح کرد: سقف تسهیلات قابل پرداخت پس از مشخص شدن میزان اعتبارات از سوی صندوق رفاه اعلام خواهد شد.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار