نیکان

آغاز ثبت نام مجدد رشته های بدون آزمون کاردانی نظام جدید از امروز

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

آزمون کاردانی نظام جدید سال ۱۳۹۹ در ۹ رشته‌ امتحانی با آزمون جمعه ۱۴ شهریور برگزار می شود و داوطلبان ۱۶ رشته‌ بدون آزمون می‌توانند از امروز ۱۱ شهریور در این رشته ها ثبت نام کنند.

فاطمه زرین آمیزی – سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: آزمون مقطع کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی در ۹ رشته صبح روز جمعه ۱۴ شهریور در ۱۶۳ شهرستان برگزار می‌شود و داوطلبان از امروز ۱۱ شهریور می توانند کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند.

وی افزود: پذیرش دانشجو در مقطع کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی در ۱۶ رشته صرفاً با سوابق تحصیلی (معدل کل مقطع دیپلم) صورت می‌گیرد و نیازی به شرکت در آزمون نیست.

وی افزود: در مجموع ۹۱ هزار و ۸۷ نفر در رشته های با آزمون کاردانی نظام جدید سال ۹۹ ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۴۰ هزار و ۲۷ نفر زن و ۵۱ هزار و ۶۰ نفر مرد هستند.

سخنگوی سازمان سنجش یادآور شد: ظرفیت پذیرش در کاردانی نظام جدید فنی حرفه ای سال ۹۹ تعداد ۲۵۳ هزار و ۴۸۵ نفر است که از این ظرفیت تعداد ۱۵۱ هزار و ۸۲۹ به رشته‌های با آزمون اختصاص دارد و تعداد ۱۰۱ هزار و ۶۵۶ نفر به رشته های بدون آزمون اختصاص دارد.

وی خاطرنشان کرد: برخی از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی رشته‌های جدید و یا اصلاحاتی را در رشته‌ها پس از انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته به سازمان سنجش اعلام کرده‌اند که این قبیل کد رشته محل‌ها و اصلاحات اعلام شده طی اطلاعیه‌ای در روز سه‌شنبه ۱۱ شهریور ۹۹ در سایت سازمان سنجش درج خواهد شد.

سخنگوی سازمان سنجش اضافه کرد: لازم است کلیه داوطلبان اعم از داوطلبان متقاضی رشته‌های با آزمون یا با سوابق تحصیلی نسبت به مطالعه آن اقدام کرده و در صورت تمایل از ۱۱ تا ۱۴ شهریور نسبت به انجام ویرایش در رشته محل‌های انتخابی خود اقدام کنند.

وی گفت: برگ راهنما برای داوطلبان کلیه رشته‌های امتحانی با آزمون و کارت شرکت در آزمون منحصراً برای داوطلبان متقاضی رشته‌های با آزمون هستند از روز سه‌شنبه ۱۱ شهریورماه برای مشاهده و پرینت بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

به گزارش مهر، پذیرش دانشجو در مقطع کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی در ۹ رشته الکتروتکنیک، کامپیوتر، مکانیک خودرو، تأسیسات مکانیکی، معماری، حسابداری، تربیت بدنی، گرافیک، صنایع غذایی با آزمون صورت می گیرد.

در ۱۶ کدرشته‌ امتحانی الکترونیک، ساخت و تولید، صنایع فلزی، صنایع چوب و مبلمان، چاپ، عمران، صنایع شیمیایی، صنایع نساجی، متالورژی، سرامیک، معدن، علوم دریایی، امور اداری، تربیت کودک و مدیریت خانواده، طراحی و دوخت، هنرهای تجسمی – نقاشی، امور دامی، امور زراعی و باغی، ماشین های کشاورزی، موسیقی، هتلداری و گردشگری، حمل و نقل، مکاترونیک، پویانمایی، فتوگرافیک، معماری داخلی، صنایع دستی و انرژی تجدیدپذیر خورشیدی) آزمون برگزار نخواهد شد.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار