آغاز ثبت نام وام دستیاری از آبان‌/ اعطای ۱۰ هزار وام

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

معاون صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از آغاز ثبت نام وام دستیاری دانشجویان از آبان‌ماه خبر داد و گفت: شیوه نامه وام دانشجویان دستیاری و دکتری تخصصی به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شد.

به گزارش خبرگزاری به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، دکتر بهزاد تدین با اعلام این خبر افزود: ۱۰ هزار وام قرض‌الحسنه ۱۵ میلیون تومانی به دانشجویان دستیاری و دکتری تخصصی (Ph.D) به مدت یک سال از سوی صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ اعطا می شود.

وی گفت: شیوه نامه اعطای این وام هفته آینده به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ می‌شود و از آبان‌ماه جاری دانشجویان معرفی شده از سوی صندوق رفاه دانشجویان به بانک عامل می‌توانند برای افتتاح حساب و دریافت وام اقدام کنند.

تدین یادآور شد: برای اعطای وام صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به دانشجویان دستیاری و دکتری تخصصی (Ph.D) در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ با بانک عامل هماهنگی‌های لازم صورت گرفته و بر همین اساس توافق نامه‌ای به امضای رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت و مدیر عامل بانک مربوطه رسیده است.

وی ادامه داد: به دنبال این توافقنامه، به دانشجویانی که از سوی صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به بانک عامل معرفی شوند، مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال وام قرض‌الحسنه با سود ۴ درصد، به صورت یک جا داده خواهد شد که بازپرداخت آن بعد از تنفس هشت ماهه، در اقساطی ۳۴ تا ۳۶ ماهه خواهد بود.

معاون صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت درباره چگونگی دریافت این وام از سوی دانشجویان متقاضی، اظهار داشت: عملیات اجرایی و شیوه نامه وام دستیاری، هفته آینده، به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ خواهد شد که در این شیوه‌نامه، شرایط گیرندگان این وام از جمله اولویت‌بندی دریافت مشخص شده است.

وی افزود: اولویت‌بندی دانشجویان بر اساس برخی شاخص‌ها از جمله «دانشجویان ورودی سال ۹۶ به قبل»، «دانشجویان متاهل»، «دانشجویان سرپرست خانوار» و … است، که پس از عبور از این مرحله، وام دستیاری به دانشجویان ورودی ۹۷ به این سو نیز تعلق خواهد گرفت.

تدین اضافه کرد: پس از ابلاغ شیوه‌نامه، دانشگاه‌ها تا نیمه ابتدایی آبان‌ماه جاری فرصت دارند که اسامی متقاضیان خود را به صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت اعلام کنند. ثبت‌نام اولیه و افتتاح حساب برای دریافت این وام به صورت الکترونیکی است و نیازی به مراجعه دانشجویان به بانک نیست. دانشجویان متقاضی، مراحل افتتاح حساب و ثبت نام را می‌توانند از طریق موبایل و اینترنت انجام دهند. حضور دانشجو تنها برای ارایه و تکمیل مدارک و مباحث مربوط به ضامن است که دانشجو باید یکبار به بانک مراجعه کند.

معاون صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از دریافت وام دو هفته پس از تکمیل مدارک مورد نیاز بانک خبر داد و افزود: وام دو هفته پس از تکمیل مدارک و باز شدن پرونده و افتتاح حساب در بانک قابل وصول است. پرداخت این نوع وام در سال‌های آینده نیز ادامه خواهد داشت.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار