رزومه

آرمان چای لاغری

آغاز سفارش اینترنتی کتاب‌ درسی کلاس اولی‌ها+ لیست قیمت‌ها

دسته ها: اخبار آموزش و پرورش اخبار

آغاز سفارش اینترنتی کتاب‌ درسی کلاس اولی‌ها+ لیست قیمت‌ها

معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از فرصت مجدد دانش‌آموزان برای ثبت سفارش اینترنتی کتاب‌های درسی خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سامانه فروش اینترنتی کتاب‌های درسی مجدد فعال شده است و براین اساس دانش‌آموزانی که موفق به ثبت سفارش کتاب‌های درسی خود نشده‌اند فرصت دارند تا مجدد به سامانه www.irtextbook.com مراجعه کنند.

در همین رابطه سید حسن طلایی زواره معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی اظهار کرد: سامانه ثبت سفارش اینترنتی کتاب‌های درسی از تاریخ ۱۹ فروردین ۹۶ فعال شد و تا ۲۳ خرداد برای ثبت سفارش دانش‌آموزان پایه دوم تا ششم ابتدایی و دوره پیش دانشگاهی باز بود.

وی افزود: مخاطبان مدنظر ما حدود ۶ میلیون نفر بودند که ۹۸ درصد آنها در مهلت تعیین شده سفارش خود را ثبت کردند اما ۱۱۶ هزار نفر جاماندند که برای ثبت نام آنها مجدد سامانه اینترنتی کتاب‌های درسی را از تاریخ ۱۵ مرداد فعال کردیم و افراد جامانده فرصت دارند تا تاریخ ۱۷ شهریور برای ثبت سفارش اینترنتی کتاب‌های درسی اقدام کنند.

معاون سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت:‌ دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی نیز از تاریخ ۱۵ مرداد تا ۱۷ شهریور ۹۶ فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه کتاب‌های درسی نسبت به ثبت سفارش اینترنتی اقدام کنند البته مشخصات آنها باید حتما در سامانه سناد ثبت شده باشد تا بتوانند برای سفارش کتاب‌های درسی اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه برای ثبت سفارس اینترنتی کتاب‌های درسی دو روش وجود دارد،‌ عنوان کرد: روش نخست به صورت انفرادی است و هر خانواده می‌تواند وارد سامانه شده و به صورت الکترونیک پول را پرداخت و سفاش خود را ثبت کند اما برای مناطقی که دسترسی به اینترنت وجود ندارند، مدیران مدارس می‌توانند به صورت گروهی دانش‌آموزان را ثبت‌نام کنند.

طلایی زواره درباره قیمت کتاب‌های درسی گفت: امسال برای نخستین بار افزایش نرخ کتاب‌های کمتر از نرخ تورم بود و افزایش ۷ درصدی قیمت را شاهد بودیم و قیمت کتاب‌های درسی در دوره‌های تحصیلی مختلف بدین شرح است:‌ پایه اول ابتدایی ۱۴ هزار و ۳۰۰ تومان، پایه دوم ابتدایی ۱۵ هزار و ۴۰۰ تومان، پایه سوم ابتدایی ۱۹ هزار و ۹۰۰ تومان، پایه چهارم ابتدایی ۲۰ هزار و ۱۰۰ تومان، پایه پنجم ابتدایی ۲۰ هزار و ۷۰۰ تومان و پایه ششم ابتدایی ۲۴ هزار و ۶۰۰ تومان.

معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی درباره قیمت کتاب‌های دوره پیش دانشگاهی عنوان کرد: در رشته تجربی ۲۴ هزار و ۷۰۰ تومان، رشته ریاضی ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان و رشته انسانی ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان هزینه برای کتاب‌های درسی دریافت می شود.

وی درباره زمان توزیع کتاب‌های درسی گفت: کتاب‌های درسی دوره ابتدایی، پیش دانشگاهی و شاخه فنی و حرفه‌ای برای پایه دهم و یازدهم که ثبت سفارش آنها از طریق سامانه و اینترنتی بود اول مهر ماه از سوی مدارس توزیع می‌شود اما کتاب‌های درسی دوره متوسطه اول و دوم از طریق کتاب‌ فروشی‌ها در ۲۰ شهریور برای کل کشور و ۲۵ شهریور برای استان تهران و البرز توزیع می‌شود.

طلایی زواره تصریح کرد: کتاب‌‌های پایه یازدهم جدید التالیف است و به طور کامل از نو نگاشته شده و مطابق سند تحول بنیادین و اهداف برنامه درسی ملی تألیف شده‌اند همچنین یک هزار و ۱۰۰ عنوان کتاب درسی در ۱۲۰ میلیون جلد توزیع خواهد شد.

اخبار آموزش و پرورش اخبار