رزومه

آرمان چای لاغری

«آمین» امشب به شبکه یک می آید

دسته ها: اخبار فرهنگی و هنری اخبار

پرافتخارترین ورزشکار ایرانی در تاریخ بازی‌های المپیک، امشب با مجموعه تلویزیونی آمین به شبکه یک سیما می‌آید.
به نقل از روابط عمومی شبکه یک، سریال «آمین» به کارگردانی بهرنگ توفیقی با مشارکت موسسه ناجی هنر تولید شده است که از امشب یازدهم مهر و همزمان با آغاز هفته نیروی انتظامی ساعت ۲۲ به روی آنتن می‌رود.

تصویربرداری این سریال خرداد پارسال به کارگردانی منوچهر هادی در تهران آغاز شد و در مهرماه، فاز نخست آن به پایان رسید. اما بعد از وقفه‌ای سه ماهه، فاز دوم این اثر را بهرنگ توفیقی در تهران و شمال کشور مقابل دوربین برد و در نهایت ساخت سریال یازدهم اردیبهشت امسال به پایان رسید.

به گفته جواد نوروزبیگی تهیه کننده سریال، تدوین آمین به اتمام رسیده است و با انجام اصلاحات پایانی و مرحله صداگذاری کل پروژه به اتمام می‌رسد اما در مجموع تا الان ۱۵ قسمت از سریال به طورکامل آماده پخش شده است. یکی از ویژگی ها و شاخصه های این سریال، اولین حضور هادی ساعی قهرمان تکواندو ایران و جهان در قاب تلویزیون است. او با به‌دست آوردن دو مدال طلا و یک مدال برنز، پرافتخارترین ورزشکار ایرانی در تاریخ بازی‌های المپیک است.

داریوش فرهنگ، امین حیایی، کاظم بلوچی، هادی ساعی، بهناز جعفری، آشا محرابی، سودابه بیضایی، شاهرخ استخری، نیما رئیسی، شهرزاد کمال‌زاده، خاطره حاتمی، مهدی محرابی، یوسف تیموری و مهرناز مهر آراء از بازیگران اصلی این سریال هستند.

این مجموعه را زامیاد سعد وندیان نگاشته که در خلاصه داستان آن آمده است: سرهنگ شیرازی، فرمانده تیم ویژه «آمین» مسئول رسیدگی به پروژه مجرم و خلافکار فراری، همایون تمدن که سال گذشته طی عملیات گروگانگیری، برادر سرهنگ را به شهادت رسانده، است. پلیس با کشف کانتینری حامل مواد مخدر به ردی از همایون می‌رسد اما…

آمین به تهیه‌کنندگی جواد نوروزبیگی در۲۰ قسمت۴۵ دقیقه‌ای دراداره کل مرکز امور نمایشی سیما (سیمافیلم) و با مشارکت نیروی انتظامی تولید ‌شده است. این سریال از شنبه تا پنج شنبه هر شب حوالی ساعت ۲۲ به روی آنتن خواهد رفت و تکرار اول آن حوالی ساعت ۱ بامداد و تکرار دوم نیز هر روز ساعت ۹:۴۰ صبح و تکرار سوم آن بعداز ظهر ها حدود ساعت ۱۴:۴۵ پخش خواهد شد.

اخبار فرهنگی و هنری اخبار