رزومه

آرمان چای لاغری

اجرای طرح توانمندسازی فارغ‌التحصیلان در دانشگاه‌های علمی کاربردی

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

اجرای طرح توانمندسازی فارغ‌التحصیلان در دانشگاه‌های علمی کاربردی

معاون نظارت و سنجش دانشگاه علمی کاربردی کشور از اجرای طرح توانمندسازی فارغ‌التحصیلان در دانشگاه‌های علمی کاربردی خبر داد.

به گزارش ایسنا، جواد حاتمی در نشست رؤسای مراکز علمی کاربردی واحد استان مازندران که در مرکز علمی کاربردی واحد فرهنگ و هنر نوشهر برگزار شد با انتقاد از اینکه امروز مشکل فرهنگی با مساله نظارت وجود دارد، اظهار کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی در راستای سیاست‌های تضمین کیفیت آموزش عالی، اقدام به اعمال قانون در مراکز علمی کاربردی خاطی کرده است و این مساله موجبات تلخکامی و نارضایتی مراکز خاطی را فراهم کرده است.

وی افزود: دانشگاه، در بخش نظارت هر چقدر در محدود کردن مراکز بی کیفیت احساس مسئولیت کند، به همان نسبت نیز در توسعه مراکز با کیفیت، احساس مسئولیت می ‌کند.

معاون نظارت و سنجش دانشگاه علمی کاربردی با بیان اینکه فعالیت مرکز با کیفیتی که در آن فارغ‌التحصیلان سریع مشغول به کار می‌شوند، موجب سربلندی است، تصریح کرد: دانشگاه علمی کاربردی ۲۵ سال پیش به عنوان دانشگاه نسل سوم آغاز به کار کرد.

حاتمی با ابراز تاسف از اینکه امروزه آزمندی موجب می‌شود تا همیشه به فکر مال‌اندوزی بود، اظهار کرد: در بازده زمانی عمر زمین به جای مال‌اندوزی باید علم آموزی داشت و یک فرد را توانمند کرد.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه با کسانی که روحیه کاسب کارانه در آموزش دارند، میانه خوبی ندارد؛ چرا که آموزش امر مقدسی است، گفت: در حال حاضر فعالیت‌های کارآفرینی که در دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر نوشهر انجام می‌شود، ستودنی است.

معاون نظارت و سنجش دانشگاه علمی کاربردی تصریح کرد: اینکه مرکز علمی کاربردی نوشهر در سطح کشور مطرح می‌شود و در نمایشگاه بین المللی حضور می‌یابد، به واسطه کار نیکویی است که انجام داد.

حاتمی با اشاره به اینکه مراکز خوبی در استان مازندران وجود دارد، افزود: توسعه پیدا کردن نباید تنها کمی باشد، بلکه باید جاذبه‌ای فراهم شود تا دانشجوی خارجی از حوزه‌های علمی استقبال کند.

معاون نظارت و سنجش دانشگاه علمی کاربردی با تاکید بر اینکه در زمینه جذب مدرس باید بیش از این حساس بود، گفت: در سال‌های اخیر در این مورد دقت چندانی صورت نمی‌گیرد، اگر در این زمینه سهل‌انگاری شود، هم به دانشجوی امروزی و هم به فردای این میهن خیانت می‌شود، چرا که همه به این خاک مدیون هستند.

حاتمی با اعلام اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی از دانشگاه‌های وزارت علوم است که صلاحیت حرفه‌ای دارد، عنوان کرد: ضرورتی ندارد رشته‌ای را که بازار اشتغال ندارد، ایجاد کرد؛ چرا که این اشتباه به معنای هدر دادن سرمایه‌ها است.

وی در پایان از اجرای طرح توانمندسازی فارغ التحصیلان دانشگاهی با هدف تربیت افرادی مجرب و ماهر در دانشگاه‌های علمی کاربردی خبر داد و گفت: طرح آموزش سربازان نیز از جمله طرح‌هایی بود که مورد استقبال قرار گرفت و در حال رایزنی در دانشگاه جامع علمی کاربردی است.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار