نیکان

اجرای هم زمان چندین طرح برای گشایش اشتغال

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:اجرای هم زمان چندین طرح اشتغالی با اتخاذ سیاست‌های حمایتی و تعریف مشوق‌های جدید برای کارفرمایان از سیاست‌های مهم این وزارتخانه جهت گشایش امر اشتغال است.

‎به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در دیدار با استاندار اردبیل و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، اجرای طرح یارانه دستمزد را گشایشی جدید در امر اشتغال عنوان کرد و گفت: طرح یارانه دستمزد یکی از برنامه ها و سیاست های این وزارتخانه در حوزه اشتغال  است و با اجرای آن در ۸ استان کشور به کارآفرینانی که دانش آموختگان دانشگاهی را جذب کنند ۳۰ درصد یارانه دستمزد می‌دهد.

شریعتمداری با اشاره به اجرای همزمان چندین طرح اشتغالی در کشور جهت صیانت از نیروی کار موجود و اشتغالزایی گفت: با توجه به قوانین موجود، سرمایه گذاری دولتی جهت ایجاد اشتغال ممنوع بوده، از این رو سیاست‌های اشتغالی ما ارائه مشوق و تسهیل فرایندها برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی در کشور است.

‎وی افزود: حوزه رفاه اجتماعی یکی  از رسالت های مهم ما در این وزارتخانه جهت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در جامعه است.

‎وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: اجرای همزمان چندین طرح اشتغالی با اتخاذ سیاست‌های حمایتی و تعریف مشوق های جدید برای کارفرمایان یکی از سیاست‌های مهم این وزارت جهت گشایش امر اشتغال در کشور است.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار