رزومه

آرمان چای لاغری

احداث مجتمع خدمات رفاهی آزادراه اندیمشک – خرم آباد

دسته ها: اخبار استان اخبار

فرمانده پلیس راه شمال استان خوزستان گفت: با هدف کاهش خسارت‌های انسانی و گسترش رضایت مندی عمومی، مجتمع خدمات رفاهی آزاد راه اندیمشک – خرم آباد احداث می‌شود.

سید گودرز نوربخش ظهر امروز در نشست شورای ترافیک اندیمشک اظهار داشت: توجه به تأمین نیازهای جاده‌ای و توسعه خدمات این حوزه، یک نیاز مهم برای کاهش خسارت و تلفات مالی و انسانی است.

وی افزود: یکی از محورهای مهم و پر حادثه استان خوزستان، محور اندیمشک به خرم آباد بوده که در دارای ترافیک و تردد گسترده‌ای است و حجم گسترده‌ای از ترافیک و انتقال بار و ترانزیت کالا را در منطقه به خود اختصاص داده است.

فرمانده پلیس راه شمال استان خوزستان عنوان کرد: به صورت میانگین و به صورت هفتگی، چند تصادف و یک حادثه منجر به فوت در محور قدیم ارتباطی اندیمشک به خرم آباد اتفاق و حجم گسترده‌ای از خدمات شهری و راهنمایی و رانندگی منطقه به این محور و برای پوشش حوادث آن اختصاص یافته است.

وی افزود: یکی از مصوبات خوب استان، انتقال تردد ماشین‌های سنگین دارای بیش از ۱۰ تن بار به جاده و آزاد راه جدید اندیمشک به خرم آباد است که در صورت اجرا می‌توانند، حوادث و خسارت‌های ناشی از تصادف را در این محور به حداقل برساند.

نور بخش بیان کرد: ما باید نیازها و کمبودهای موجود در محور جدید را رفع و با فرهنگ سازی از بروز حوادث جلوگیری و میزان تصادف را در این مسیر ارتباطی به حداقل برسانیم.

فرمانده پلیس راه شمال استان خوزستان اظهار کرد: به همین جهت و با هدف کاهش خسارت‌های انسانی و گسترش رضایت مندی عمومی، مجتمع خدمات رفاهی آزاد راه اندیمشک – خرم آباد احداث می‌شود.

وی گفت: در این مجتمع و خدمات مشابه، اولویت با مشاغل و کار آفرینان فعال جاده قدیم این محور بوده و سعی می‌شود به نیازهای فعالین اقتصادی جاده قدیم بهتر و بیشتر توجه شود.

طرح ممنوعیت تردد کامیون‌های بالای ۱۰ تن از جاده قدیم اندیمشک – پل زال اجرا می‌شود

فرماندار اندیمشک گفت: براساس مصوب شورای ترافیک طرح ممنوعیت تردد کامیون‌های بالای ۱۰ تن از جاده قدیم اندیمشک – پل زال در این شهرستان اجرا می‌شود.

پیمان جهانگیری ظهر امروز و در نشست شورای ترافیک اندیمشک اظهار داشت: محور اندیمشک به خرم آباد به عنوان یکی از مهم‌ترین و پر ترددترین مسیرهای ارتباط جاده‌ای استان بوده و سهم گسترده‌ای از ارتباطات جاده‌ای منطقه را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: این جاده و محور به دلیل نقش مهم در ارتباط جنوب با مرکز کشور همواره از نقاط پر خطر ارتباطی بوده که سهم گسترده‌ای از تصادفات جاده‌ای شهرستان و خوزستان را به خود اختصاص داده است.

فرماندار اندیمشک عنوان کرد: بیش از این و با توجه به سهم بالای تصادف و خطرات ایجاد شده در جاده قدیم ارتباطی خوزستان به لرستان و با پیشنهاد رئیس پلیس راه خوزستان، طرح ممنوعیت تردد از جاده قدیم اندیمشک به پل زال را برای کامیون‌های بالای ۱۰ تن به تصویب رسید.

وی گفت: فرماندار اندیمشک گفت: به همین جهت و طبق مصوب شورای ترافیک طرح ممنوعیت تردد کامیون‌های بالای ۱۰ تن بار از جاده قدیم اندیمشک – پل زال در این شهرستان اجرا می‌شود.

جهانگیری بیان کرد: این طرح و اجرای آن یک قانون مصوب از جانب استان بوده و اجرای آن لازم می‌باشد و بنابراین همه دستگاه‌های ذی صلاح برای اجرای بهتر و شایسته آن نیز باید همکاری کنند.

وی افزود: این مسیر به دلیل فرسودگی پل‌ها و ضرورت بازسازی مسیر برای یک سال به روی کامیون‌ها بسته می‌شود و بعد از این مدت بعد از ارائه گزارش پلیس راه و در صورت بهبود شرایط بازگشایی می‌شود.

فرماندار اندیمشک اظهار کرد: این مسیر یکی از مسیرهای خوزستان به لرستان و تهران بوده که بار ترافیکی زیادی را تحمل می‌کند و همواره به دلیل ترافیک بالا در این مسیر، حوادث رانندگی جان خراشی در آن رخ داده و به همین جهت، برای تأمین جان شهروندان برای تردد در این مسیر باید چاره اندیشی و از بروز حوادث، جلوگیری کرد.

وی گفت: هم چنین با هدف تأمین رضایت و جلب نظرهای شهروندان، باید کمبودها و نیازهای آزاد راه جدید اندیمشک به پل زال و مسیرهای ارتباطی شهرستان رفع و از ظرفیت این مسیرهای ارتباطی و آزاد راه جدید را بهتر و بیشتر استفاده کرد.

اخبار استان اخبار