استخدام چهار کارمند خانم

اختصاص ۲۰ درصد اعتبارات اشتغال پایدار روستایی به بخش تعاونی

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

وزیرتعاون, کار و رفاه اجتماعی گفت: ۲۰ درصد از اعتبارات اشتغال پایدار روستایی را به بخش تعاونی اختصاص خواهیم داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمد شریعتمداری، وزیرتعاون با حضور در  جلسه وبینار بین‌المللی تجربه‌نگاری الگوهای بهبود کسب و کارهای تعاونی در کشورهای مختلف گفت: استفاده از تعاونی‌ها یکی از عدالت‌محورترین فعالیت‌های اقتصادی است. انتخاب شعار اتحادیه تعاونی‌های جهانی مبنی برمباحث اقلیمی، نشان می‌دهد تعاونی‌ها به مسائل روز توجه دارد. تعاونی‌ها یکی از بهترین اشکال برای تحقق اقتصاد سبز هستند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در کنار ایجاد عدالت اجتماعی، دنیای زیباتری را ترسیم کند. ما به عنوان یکی از پیشتازترین ها در حوزه تعاونی‌ها می‌توانیم در این عرصه نقش‌آفرینی کنیم. البته تعاونی‌های ما هم اکنون نیز در این حوزه فعال هستند.

وی ادامه داد: شیوع ویروس کرونا، ما را از اهداف اساسی دور نکرده است. تعاونی یعنی حرکت مشارکت‌جویانه از این رو با استفاده از تکنولوژی، امروز مسائل مربوط به تعاونی را در کشور و جهان بررسی کردیم.

شریعتمداری  درباره اشتغال زایی بخش تعاون گفت: در حال حاضر 94 هزار تعاونی  با 10میلیون عضو در کشور وجود دارد که  1.7میلیون اشتغال در حوزه‌های مختلف تولیدی، خدماتی و توزیعی ایجاد شده است. 104 تعاونی توسعه عمران‌شهری در کشور تشکیل شده است.

وزیر کار گفت:  20 درصد از اعتبارات اشتغال پایدار روستایی به بخش تعاونی اختصاص خواهیم داد. به زودی مرکز ملی توسعه تعاون را افتتاح خواهیم کرد؛ همچنین برای حمایت از تعاونی‌های دانش‌بنیان با معاونت علمی رئیس جمهوری تفاهم‌نامه‌ای را منعقد کردیم. از سویی دیگر در سال جاری بانک توسعه تعاون با افزایش سرمایه خدمات بیشتری امسال ارائه خواهد داد. صندوق ضمانت تعاونی‌ها با افزایش 75 درصدی سقف ضمانت‌نامه‌های قابل صدور گام مهمی برای حمایت از تعاونی‌ها برداشته است. اتحادیه تسهیل‌گری نیز برای توسعه تعاون طی روزهای آتی افتتاح خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه 12 مرکز نوآوری در بخش تعاون طی سال جاری افتتاح می‌شود گفت: ایران از اقتصاد سبزحمایت می کند. کشور آماده نقش آفرینی در این حوزه و حمایت از تعاونی های متخصص در این حوزه است.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار