اخذ مجوز جذب 34 هزار و 800 نفر در آموزش و پرورش

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری به تشریح وضعیت سازماندهی نیروی انسانی در سال جدید پرداخت.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، ناصر سلیمانزاده؛ در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان های کشور که در اردوگاه شهیدباهنر برگزار شد، با ارائه گزارش در خصوص سازماندهی نیروی انسانی، اظهار کرد: درخصوص استخدام نیروی انسانی، ۵۵ هزار و ۴۹۷ از مشمولین قانون تعیین تکلیف براساس مجوزهای سازمان اداری و استخدامی در دو مرحله به دوره های مهارت آموزی معرفی و می بایست از ابتدای مهر سال جاری، تبدیل وضعیت شوند.
سلیمانزاده ادامه داد: همچنین تعداد ۳۳ هزار و ۵۴۸ نفر در قالب مجوزهای سوم و چهارم اجرای قانون تعیین تکلیف معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی به دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی معرفی شده اند که پس از اتمام موفقیت آمیز دوره مهارت آموزی و تایید گزینش استخدام خواهند شد. تعداد ۲۲ هزار و ۹۲۶ نفر از طریق ماده (28) اساسنامه دانشگاه فرهنگیان و ماده (۱) اساسنامه دانشگاه شهید رجایی، در آزمون استخدامی فراگیر سال ۱۳۹۹ پذیرفته و از مهر ماه امسال مشغول بکار شده اند. در سال جاری تعداد ۲۶ هزار نفر به عنوان متعهد خدمت از طریق کنکور سراسری جذب و به دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی معرفی و تخصیص کد پرسنلی به صورت متمرکز برای تمامی همکاران ورودی ماده (28) و متعهدین خدمت از دیگر اقدامات انجام شده در خصوص استخدام همکاران فرهنگی است.
وی با اشاره به آمار پذیرش متعهدین خدمت در دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهیدرجایی گفت: از سال ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۵ جمعاً به تعداد ۳۹ هزار و ۸۵۱ نفر وارد آموزش و پرورش شده و اشتغال به کار شده اند و ورودی های ۱۳۹۶ هم به تعداد ۱۰ هزار و ۱۴۷ نفر از مهر سال جاری وارد آموزش و پرورش شده و اشتغال به کار یافته اند.
رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری ادامه داد: تنها در سال ۱۴۰۰  تعداد پذیرفته شدگان دو دانشگاه فرهنگیان و شهیدرجایی در حدود ۲۶ هزار نفر است.
وی  افزود: خوشبختانه تعداد مجوزهای جذب نیروی انسانی در سه سال اخیر به صورت قابل توجهی افزایش یافته است و در سال جاری نیز تعداد ۲۵ هزار نفر مجوز جذب از سازمان اداری و استخدامی کشور اخذ شده است که فرآیند اجرایی آن در حال انجام است و با حدود ۹۸۰۰ سهمیه باقی مانده از سال قبل، آزمون مربوط پس از موافقت مراجع ذیصلاح برگزار خواهد شد.
سلیمانزاده درخصوص نیروهای بازنشسته بیان کرد: مشمولین بازنشستگی تا آغاز سال تحصیلی 1401-1400 تعداد 95 هزار نفر برآورد شده بود که براساس اطلاعات پایان مهرماه در پایگاه پرسنلی تعداد بازنشستگان سال جاری۵۹ هزار و ۳۵۷ نفر می باشد.
رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری گفت: با عنایت به تبدیل وضعیت تعداد ۵۵ هزار و ۴۹۷ نفر از مشمولین قانون تعییین تکلیف، ۲۲ هزار و ۹۲۶ نفر جذب نیروی انسانی از طریق ماده (28) و ۱۰ هزار و ۱۴۷ نفر متعهدین خدمت تعداد نیروهای انسانی رسمی، پیمانی و آزمایشی در سال جاری در مهرماه سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار