رزومه

آرمان

اخذ مجوز یک رشته جدید دکتری در دانشگاه خرمشهر

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر از اخذ مجوز یک رشته جدید دکتری و توقف پذیرش دانشجو در پردیس بین‌الملل این دانشگاه برای مهرماه خبر داد.

دکتر اسحاق زمانی اظهار کرد: با توجه به این‌که وزارت علوم، برخی گرایش‌ها را حذف و رشته‌ها را ادغام کرد، ظرفیت پذیرش امسال برای مقطع کارشناسی ۳۰۰ نفر در ۱۲ رشته اعلام شد که به احتمال زیاد درصدی توسط سازمان سنجش بر این تعداد افزوده خواهد شد؛ همچنین در مقطع کارشناسی ارشد ۱۵۰ نفر در ۱۸ رشته پذیرش خواهند شد.

وی با بیان این‌که تاکنون چهار رشته در مقطع دکتری در این دانشگاه فعال بوده‌اند، گفت: امسال برای رشته دکتری شیلات گرایش بوم‌شناسی آبزیان مجوز پذیرش دانشجو اخذ شد و ۲ نفر در این رشته پذیرش می‌شوند.

زمانی در خصوص وضعیت پردیس بین‌الملل این دانشگاه نیز عنوان کرد: با توجه به هزینه بالای این مرکز، در سال‌های گذشته استقبال چندانی از آن نشد که این موضوع برای دیگر دانشگاه‌های استان نیز صدق می‌کند. شهریه پردیس دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد حدود ۱۸ تا ۲۰ میلیون و در مقطع دکتری نیز حدود ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان بوده است‌ اما امسال پذیرش برای پردیس انجام نخواهد شد.

وی با اشاره به آیین‌نامه‌های آموزشی، تصریح کرد: آیین‌نامه آموزشی کارشناسی در سال ۹۳ و آیین‌نامه آموزشی دوره کارشناسی ارشد در سال ۹۴ تغییر یافت و اکنون تمام آیین‌نامه ها به‌روز هستند؛ در این خصوص با دانشگاه شهید چمران و دیگر دانشگاه‌های استان جلساتی برگزار می‌شود که آیین‌نامه‌ها یکسان باشند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر گفت: بر اساس اعلام منطقه آزاد اروند، هزینه‌های تحصیلی دبیران آموزش‌و‌پرورش آبادان و خرمشهر‌ در صورت پذیرش در دانشگاه توسط این سازمان پرداخت خواهد شد که در این خصوص نزدیک به ۹۰ نفر از طریق سازمان سنجش معرفی شده‌اند.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار