استخدام چهار کارمند خانم

اشتغالزایی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در طرح تکاپو حمایت می‌شود

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

مدیر طرح ملی تکاپو (توسعه کسب و کار، اشتغال پایدار) گفت: حمایت از ایجاد اشتغال برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در زمینه فعالیت‌های مرتبط با صنعت نساجی، کاشی و سرامیک و گردشگری مورد حمایت این طرح قرار می‌گیرد.

رضا تازیکی روز دوشنبه در جلسه بررسی اولویت‌های یزد در طرح ملی تکاپو افزود: این طرح با هدف شناسایی و تمرکز بر کسب و کارهای موجود در هر استان متناسب با مزیت‌ها، از چهارسال قبل در کشور آغاز شده است.

وی ادامه داد: بر این اساس بیش از ۳۳ رسته فعالیت اولویت‌دار در سطح کشور شناسایی شده که حمایت‌های لازم از این رسته‌ها از طریق پرداخت تسهیلات، آموزش و بازاریابی انجام می‌شود.

تازیکی اظهار کرد: اجرای این طرح یکی از برنامه‌های اشتغال معاونت اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که برای هر استان با توجه به مزیت‌ها و ظرفیت‌ها تنظیم شده است.

وی خاطر نشان کرد: در اجرای این طرح علاوه بر معاونت اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کارشناسان بین‌المللی همکاری دارند از تجربیات موفق سایر کشورها نیز در آن استفاده می‌شود.

طرح بین دستگاهی ‘تکاپو’ یکی از طرح‌های اشتغال دولت تدبیر و امید است که از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیگیری و امور اجرای آن هماهنگ می‌شود.

این طرح با هدف توسعه اشتغال پایدار و رونق اقتصادی با تشکیل ستادهایی در هر استان برای حمایت از فعالیت‌های تولیدی خاص به منظور بازارسازی و بازاریابی بنگاه‌های خرد و متوسط نسبت به تقویت و توسعه کسب و کارهای محلی و افزایش سطح اشتغال و درآمدزایی اقدام می‌شود  و در اجرای آن نیروی جوان پس از کسب آموزش‌ مهارت در بخش‌های مختلف به کار گرفته می‌شوند.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار