رزومه

آرمان

اشتغال ۴۰۰۰ نفر از فارغ‌التحصیلان دانشگاه دریانوردی چابهار در بدنه دریایی کشور

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

اشتغال 4000 نفر از فارغ‌التحصیلان دانشگاه دریانوردی چابهار در بدنه دریایی کشور

معاون آموزشی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار گفت: دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار با اشتغال بیش از ۴۰۰۰ نفر از فارغ‌التحصیلان خود در بدنه دریایی کشور نیاز ایران به متخصصین دریایی را تأمین کرده‌ است.

‌دکتر سید جعفر سجادی پارسا در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار به‌عنوان تخصصی‌ترین دانشگاه کشور در سال ۱۳۵۵ جهت تربیت نیروی‌های متخصص دریایی ناوگان شرکت‌های کشتیرانی ایران به کمک یکی از دانشگاه‌های انگلیس در جنوب شرق ایران و بندر فوق راهبری چابهار تشکیل شد.

وی افزود: رشته‌های تخصصی موتور و عرشه که در دانشگاه دریانوردی چابهار تدریس می‌شود جنبه بین‌المللی دارند دانشگاه به جهت دریایی بودن ملزم به رعایت کنوانسیون STCW سازمان جهانی دریانوردی (‌IMO ) است که بر اساس آن تمام دروس به زبان انگلیسی تدریس می‌شود و بازرسانی از سازمان جهانی دریانوردی و سازمان بنادر و دریانوردی ایران به‌صورت ادواری و تصادفی برنامه درسی این دانشگاه‌ها را با استانداردهای جهانی مطابقت می‌دهند.

وی تصریح کرد: فارغ‌التحصیلان این دانشگاه عمده بدنه عملیاتی، آموزشی و مدیریتی دریایی کشور را تشکیل می‌دهند و اکثر کاپیتان‌ها و سرمهندس‌های کشتی‌های ایرانی و بسیاری از مدیران ارشد دریایی کشور از دانشگاه دریانوردی چابهار فارغ‌التحصیل شده‌اند.

معاون آموزشی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار خاطرنشان کرد: دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار با اشتغال بیش از ۴۰۰۰ نفر از فارغ‌التحصیلان خود در ناوگان کشتیرانی تجاری اقیانوس‌پیمای ایران و ارگان‌های دریایی نیاز کشور به متخصصین دریایی را تأمین کرده است و قابلیت تبدیل‌شدن به قطب علمی دریایی منطقه را نیز دارد.

شایان‌ذکر است دانشگاه دریانوردی چابهار در حال حاضر با ۵ دانشکده، ۳۲ رشته تخصصی و بیش از ۳۶۰۰ دانشجو به‌عنوان تخصصی‌ترین دانشگاه کشور در چابهار مشغول به فعالیت است.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار