زمان فراخوان جذب هیئت علمی دانشگاه‌ها تغییر کرد

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

رییس مرکز جذب هیئت علمی وزارت علوم گفت: زمان آغاز فراخوان‌های جذب هیئت علمی دانشگاه‌ها به آبان و اردیبهشت هر سال تغییر کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا رضوان‌طلب، رییس مرکز جذب هیئت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مورد تغییر زمانی فراخوان‌های جذب هیأت علمی اظهار کرد: بر اساس مصوبه هیئت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی، فراخوان‌های های جذب اعضای این هیئت هر سال ۲ بار برگزار می‌شود.

او ادامه داد: نوبت‌های پیشین برگزاری فراخوان تا قبل از سال ۱۳۹۹، شهریور و بهمن بود که بر اساس مصوبه جدید، اردیبهشت و آبان برگزار می‌شود.

رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها یادآوری کرد: پس از این مصوبه، اولین فراخوان جذب این مرکز در آبان ۱۴۰۰ آغاز می‌شود. در سال ۹۹ که یک فراخوان در آبان برگزار شد، سهمیه سالیانه جذب که از سوی سازمان امور استخدامی ابلاغ شد، کم یا زیاد نشد، بنابراین سهمیه ۲ فراخوان در یک فراخوانده لحاظ شد.

رضوان‌طلب به علت تغییر زمانی این فراخوان اشاره کرد و گفت: علت تغییر زمان فراخوان، آماده شدن دانش آموختگان دکتری برای شرکت در فراخوان‌های جذب بود، چرا که آن‌ها در نیم سال ابتدایی و انتهایی هر سال دانش آموخته می‌شوند.

گفتنی است فراخوان جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی از ۱۰ آبان ۹۹ در درگاه مرکز جذب هیأت علمی وزارت علوم،  به آغاز شد و تا ۳۰ آذر ادامه داشت.

این ثبت نام برای بیست و چهارمین فراخوان نیمه متمرکز جذب اعضای هیأت علمی (پیمانی و طرح سربازی) دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی کشور است که امسال برای نخستین بار فقط یک در دوره برگزار شد.

مرکز نظارت و ارزیابی آموزش عالی وزارت علوم برای جذب هیئت علمی در سال ۱۴۰۰ تعداد ۹۴۵ نفر سهمیه به دانشگاه‌ها اختصاص داده است.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار