رزومه

آرمان

اعلام قیمت نهایی عتبات دانشگاهیان

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

محمد زارع معاون اجرایی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: هزینه‌ سفر به عتبات عالیات، تحت تأثیر نرخ ارز در بازار داخلی، تعیین می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به این تغییر، قیمت نهایی بر مبنای ارز شناور محاسبه خواهد شد و بر اساس قیمت روزانه ارز متغیر است.

معاون اجرایی عتبات دانشگاهیان افزود: حدود قیمت زمینی عتبات، یک میلیون و ۱۴۹ هزار و ۱۵۰ تومان و قیمت هوایی از (ایستگاه تهران) یک میلیون و ۸۲۰ هزار و ۵۵۰ تومان است.

زارع بیان کرد: همچنین قیمت نهایی عتبات سایر استان ها نیز بر اساس فاصله ایستگاه پروازی و با توجه به دوری و نزدیکی به مرز متفاوت است.

وی افزود: از ۲۴ اسفندماه تا هفتم فروردین ماه ۹۶ نیز با ۱۵ درصد افزایش قیمت روبرو هستیم و زائرینی که در این ایام اعزام می شوند، باید قیمت ایام ویژه را واریز کنند.

وی تصریح کرد: هزینه فرزندان نیز طبق اطلاعات زیر محاسبه می شود:

معاون اجرایی عتبات دانشگاهیان گفت: کودکان زیر ۲ سال، ۱۰ درصد هزینه کامل (زمینی: ۱۹۳ هزار و ۶۰۰ تومان) (هوایی: ۲۶۰ هزار تومان)

کودکان ۲ تا ۱۲ سال، ۸۵ درصد هزینه کامل (زمینی ۹۳۰ هزار و ۱۵۰ تومان) (هوایی یک میلیون و ۴۴۹ هزار و ۱۵۰ تومان)

کودکان بالای ۱۲ سال هزینه کامل لحاظ می‌شود.

زارع اضافه کرد: قیمت عتبات بر اساس امکانات و درجه هتل ها در عراق متفاوت بوده و ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در تلاش است امکانات درخور و شایسته ای را در اختیار دانشگاهیان قرار دهد.

وی بیان کرد: قیمت نهایی عتبات از سوی سازمان حج و زیارت و شرکت شمسا به ستاد ابلاغ می شود و هزینه اخذ شده از زائرین نیز به حساب شرکت شمسا واریز خواهد شد. این هزینه شامل حمل و نقل، اسکان، ویزا و تغذیه زائرین از شهر مبدا به کشور عراق و بالعکس است.

معاون اجرایی عتبات دانشگاهیان تصریح کرد: همچنین با تفاهم نامه ای که بین ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان با بانک ملت منعقد شده است، مبلغ یک میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه در سفرهای زمینی و یک و نیم میلیون تومان در سفرهای هوایی در اختیار زائرین دانشگاهی قرار می گیرد.

زارع یادآورشد: قیمت نهایی عتبات از سایر استان ها نیز به زودی اعلام خواهد شد

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار