رزومه

آرمان

افزایش سه برابری جریمه غایبان خدمت سربازی دربودجه ۹۷+جدول قیمتها

دسته ها: اخبار اجتماعی و اقتصادی اخبار

افزایش سه برابری جریمه غایبان خدمت سربازی دربودجه ۹۷+جدول قیمتها

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از افزایش سه برابری نرخ جریمه غایبان خدمت سربازی خبر داد.

محمد خدابخشی در گفتگو با خبرنگار مهر از بررسی بخش های در آمدی لایحه بودجه در کمیسیون برنامه و بودجه خبر داد و گفت: بر این اساس به دولت اجازه داده شد کلیه مشمولان خدمت وظیفه عمومی که بیش از هشت سال غیبت دارند را با پرداخت جریمه مدت زمان غیبت به صورت نقد و اقساطی که تا پایان سال۱۳۹۷ تسویه می شود، معاف کند.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی گفت: تمام درآمدهای حاصل از اعطای معافیت های مشمولان مذکور به حساب درآمد عمومی کشور نزد خزانه داری کل کشور واریز می شود و تا سقف سیزده هزار و پانصد میلیون ریال به صورت مساوی به ردیف های ذی ربط تقویت بنیه دفاعی نیروهای مسلح مطابق موافقتنامه متبادله با سازمان برنامه و بودجه کشور اختصاص می یابد.

خدابخشی ادامه داد: جریمه مشمولان غایب زیر دیپلم، دیپلم، فوق دیپلم، لیسانس به دو برابر و جریمه مشمولان غایب دارای مدارک فوق لیسانس، دکترای عمومی علوم پزشکی،دکترای تخصصی غیر علوم پزشکی، دکترای تخصصی رشته های علوم پزشکی و بالاتر به بیش از سه برابر افزایش می یابد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: همچنین مقرر شد به ازای هر سال غیبت مازاد بر هشت سال، ۱۰ درصد به مبالغ جریمه پایه اضافه بیش از شش ماه، یک سال محسوب شود.

وی اظهار داشت: برای مشمولان متاهل، ۵ درصد و برای مشمولان دارای فرزند نیز به ازای هر فرزند ۵درصد از مجموع مبلغ جریمه کسر می شود.

خدابخشی اظهار داشت: فرزندان ایثارگران مشمول ماده ۴۵ قانون خدمت وظیفه عمومی علاوه بر امتیاز مشروط به عدم غیبت آنها و نیز انجام خدمت وظیفه عمومی پدر آنان با هر مقطع تحصیلی جدول با اعمال ۵۰ درصد تخفیف می شوند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: میزان جریمه مشمولان غایب برای صدور کارت معافیت نظام وظیفه به شرح جدول زیر می باشد:

مدرک تحصیلی

پایه ریالی جریمه مشمولان غایب

زیر دیپلم

۱۰۰۰۰۰۰۰۰

دیپلم

۱۵۰۰۰۰۰۰۰

فوق دیپلم

۲۰۰۰۰۰۰۰۰

لیسانس

۲۵۰۰۰۰۰۰۰

فوق لیسانس

۳۰۰۰۰۰۰۰۰

دکترای عمومی علوم پزشکی

۳۵۰۰۰۰۰۰۰

دکترای تخصصی غیرعلوم پزشکی

۴۰۰۰۰۰۰۰۰

دکترای تخصصی رشته های علوم پزشکی و بالاتر

۵۰۰۰۰۰۰۰۰

 

 

اخبار اجتماعی و اقتصادی اخبار