الزام شرکت‌های تابعه فولاد خوزستان به جذب نیروهای بومی

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

در پی ابلاغ بومی‌‌گزینی در جذب و استخدام در آزمون پیش‌رو، به دستور مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان و در راستای تحقق شعار سال، شرکت‌های تابعه فولاد خوزستان هم ملزم به جذب نیروهای بومی شدند.

امین ابراهیمی، مدیرعامل فولاد خوزستان به شرکت‌های تابعه این شرکت دستور داد با توجه به اهمیت استفاده از نیروهای بومی، هرگونه جذب نیرو در فعالیت‌های مستمر و پروژه‌ای از استان خوزستان انجام شود.

از جمله مهم‌ترین شرایط ابلاغیه، می‌توان به الزام جذب نیروها در مشاغل زیر کارشناسی از شهرستان‌های اهواز، کارون، حمیدیه و باوی و در مشاغل کارشناسی و بالاتر از نیروی بومی استان خوزستان اشاره کرد.

از طرفی انتخاب و تامین نیرو صرفا از طریق بانک اطلاعاتی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان انجام خواهد شد که اقدامی ابتکاری در تسهیل جذب نیروی متخصص و بومی استان خوزستان است.

گفتنی است، سیاست قطعی مجموعه فولاد خوزستان بر جذب نیرو و به‌کارگیری جوانان متعهد و کارآمد استان پایه‌گذاری شده است. بر همین اساس به شرکت‌های تابعه فولاد خوزستان تاکید شده از زمان ابلاغ، به‌کارگیری نیروها صرفا از استان باشد و در صورتی که تخصص موردنیاز از درون استان فراهم نشد، صرفا با تایید کمیته تخصصی مربوطه، اقدام به تامین نیرو از خارج استان شود. در این ابلاغیه از سوی مدیرعامل آمده است؛ به منظور تعامل سازنده و بهره‌گیری از بانک اطلاعات اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان، لازم است تفاهم‌نامه‌ای از سوی معاون منابع انسانی و امور اجتماعی تنظیم و پس از نهایی شدن، شکل اجرایی به خود گیرد.

ضمنا نیروی بومی به فردی اطلاق می‌شود که متولد شهرستان‌های خوزستان باشد یا سه سال آخر تحصیل یا مدرک دیپلم وی در یکی از شهرستان‌های استان خوزستان باشد.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار