رزومه

آرمان چای لاغری

امسال ظرفیت ایجاد ۵۰۰ هزار شغل درکشور وجود دارد که با برنامه ریزی باید آن را دو برابر کنیم

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

امسال ظرفیت ایجاد 500 هزار شغل درکشور وجود دارد که با برنامه ریزی باید آن را دو برابر کنیم

معاون توسعه کارافرینی و اشتغال وزارت کار گفت: امسال باید ٩٧٠ هزار شغل در کشور ایجاد شود که ظرفیت ما ٤٥٠ تا ٥٠٠ هزار شغل است اما با مداخله درست از طریق اشتغال فراگیر این مهم قابل حصول است.
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «عیسی منصوری» روز دوشنبه در نهمین اجلاسیه دور ششم نمایندگان اتاق اصناف ایران که در محل هتل فردوسی برگزار شد، افزود: وزارت کار در دولت یازدهم اشتغال فراگیر را تبیین کرده است که برنامه جامعی برای توسعه اشتغال در کشور است.
وی گفت: اشتغال با طرح هایی نظیر کاج (کارانه اشتغال جوانان)،کارورزی و مشوق بیمه کارفرمایی توسعه می یابد.
وی توضیح داد: در طرح کاج اشتغال در محیط واقعی انجام می شود و با اجرای طرح کارورزی ١٥٠ هزار نفر سالانه با یک سوم حقوق که از سوی دولت پرداخت می شود و بیمه مسئولیت می توان نیروی کار را آماده برای ورود به بازار کار کرد.
وی در خصوص مشوق بیمه کارفرمایی گفت: هر فردی که توسط کارگاهی جذب شود سهم بیمه او از سوی دولت به شکل نقدی پرداخت می شود.
وی تاکید کرد: واحدهای صنفی می توانند به کاهش هزینه تولید کمک کنند تا بتوانیم به اشتغال مطلوب برسیم.
در این مراسم تفاهمنامه ای میان میان وزارت کار و اتاق اصناف از سوی «عیسی منصوری» معاون توسعه کارافرینی و اشتغال وزارت کار و «جلال الدین محمد شکریه» نایب رییس اتاق اصناف ایران امضا شد.
این تفاهمنامه در راستای اجرای طرح کاج در چارچوب دستورالعمل طرح مشوق بیمه کارفرمایی طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی و طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی و نیز برنامه اشتغال فراگیر مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی است.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار