استخدام سرپرست فروش

امکان میهمانی دروس عملی دانشجویان در شهر محل زندگی فراهم شد

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: در صورت ارائه دروس عملی در نیم‌سال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ امکان میهمانی این دروس در دانشگاه محل سکونت دانشجو فراهم است.

مجتبی صدیقی در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به این سوال که آیا در صورت ارائه دروس عملی و آزمایشگاهی در نیم‌سال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ این امکان وجود دارد که دانشجویان این دروس را در دانشگاه محل سکونت بگذرانند، گفت: مشابه ترم گذشته دانشگاه‌ها این آمادگی را دارند که در صورت ارائه واحدهای عملی به یکدیگر کمک کنند.

وی ادامه داد: در نیم‌سال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ در صورتی که واحد عملی ارائه شود، این امکان فراهم خواهد بود تا دانشجویان دروس عملی خود را در دانشگاه محل سکونت خود میهمان شوند.

به گزارش مهر، در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ با توجه به شیوع ویروس کرونا و در راستای کاهش تردد دانشجویان، این امکان فراهم شد تا دانشجویان کاردانی و کارشناسی با ثبت نام در سامانه سجاد سازمان امور دانشجویان، دروس عملی و آزمایشگاهی خود را در دانشگاه محل سکونت‌شان بگذرانند.

بر اساس آن دانشگاه‌های دولتی، فنی و حرفه‌ای همچنین غیردولتی غیرانتفاعی، دانشجویان کاردانی و کارشناسی این امکان را دارند که به صورت میهمان، دروس عملی و آزمایشگاهی را در نزدیک‌ترین دانشگاه محل سکونت خود بگذرانند.

دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی که دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی آنها خارج از محل سکونت‌شان است باید برای نیم‌سال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ فقط برای دروس عملی و آزمایشگاهی در سامانه جامع سازمان امور دانشجویان به نشانی اینترنتی سامانه سجاد https://portal.saorg.ir نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.

دانشگاه‌های مقصد باید نزدیک محل سکونت خانواده متقاضی باشد.

دانشجویان پس از ثبت درخواست و دریافت کد پیگیری نتیجه درخواست خود را از طریق سامانه سجاد دریافت می‌کنند. سازمان امور دانشجویان این امکان خاص را به دلیل وقوع شیوع کرونا و تعطیلی کلاس‌های درس دانشگاه‌ها برای دانشجویان فراهم کرده است.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار