رزومه

آرمان چای لاغری

انجام مقدمات تبدیل دانشکده علوم پزشکی شوشتر به دانشگاه

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

سرپرست دانشکده علوم پزشکی شوشتر از انجام مقدمات تبدیل این دانشکده به دانشگاه علوم پزشکی خبر داد.

دکتر فرهاد ابول‌نژادیان اظهار کرد: دانشکده علوم پزشکی شوشتر یک دانشکده نوپا است و استقلال مالی آن از ابتدای سال ۹۵ محقق شده است که در حال حاضر حدود ۴۸۰ دانشجو در این دانشکده در حال تحصیل هستند.

وی با بیان این‌که برای ارتقای دانشکده علوم پزشکی شوشتر به دانشگاه کارهایی انجام شده است، ادامه داد: همچنین برای تکمیل کادر علمی دانشکده درصدد جذب اعضای هیأت‌علمی هستیم و امیدواریم در سال جدید بتوانیم ۲ رشته جدید به رشته‌های دانشکده اضافه کنیم.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی شوشتر با اشاره به این‌که اگر در مرکز سه دانشکده وجود داشته باشد، می‌تواند به دانشگاه ارتقا پیدا کند، گفت: چارت تشکیلاتی خود را برای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارسال کرده‌ایم و در صورت تأیید آن و اخذ مجوز پذیرش در رشته‌های جدید، تأسیس دانشکده‌های مدنظر را آغاز می‌کنیم.

ابول‌نژادیان گفت: گاهنامه‌ای در دانشکده علوم پزشکی شوشتر در حال تدوین است و اولین شماره‌ی آن به زودی منتشر می‌شود؛ این گاهنامه حاوی مقالاتی از اعضای هیأت‌علمی و دانشجویان دانشکده است. همچنین امکان چاپ مقالات محققان و اساتید دانشگاه‌های دیگر در این گاهنامه پس از داوری در صورت داشتن کیفیت لازم وجود دارد.

وی با بیان این‌که تأسیس پردیس دانشگاهی در شوشتر از اهداف بلندمدت این دانشکده است، تصریح کرد: برای این پردیس زمینی در نظر گرفته شده که به محض انتقال سند جزئیات آن به اطلاع عموم خواهد رسید.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار