رزومه

آرمان

اولویت های بیشتری برای ثبت نام حج تمتع اعلام می شود

دسته ها: اخبار اجتماعی و اقتصادی اخبار

اولویت های بیشتری برای ثبت نام حج تمتع اعلام می شود

نماینده ولی فقیه در حج و زیارت با اشاره به اینکه درموضوع اجاره مسکن حجاج امسال ظرفیت های خوبی تاکنون آماده شده است از احتمال فراخوان اولویت های بیشتر برای تشرف به حج تمتع خبر داد.

به گزارش میزان، حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر در نشست امروز شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج وزیارت از مسئولان سازمان حج و زیارت خواست با توجه به روند مطلوب تامین مسکن زائران در مدینه و مکه و افزایش بیش از ۲۲ نفری سهمیه ایران نسبت به سال۹۴ امکان فراخوان از دارندگان فیش های ثبت نامی حج تمتع بعد از تاریخ ۳۱ تیر ۱۳۸۵ را دراولویت قرار دهند.

سرپرست حجاج ایرانی افزود: علی رغم قطع روابط سیاسی ریاض و تهران بحمدالله با تلاش تیم های کارشناسی تاکنون اقدامات خوبی صورت گرفته و شرایط برای انجام حج به خوبی فراهم شده است.

دراین جلسه همچنین موضوع اعزام زائرانی که فیش های اولویت دارگذشته را دراختیاردارند بررسی و تاکید شد: کسانی که با اعلام اولویت ها نوبت آنها فرا می رسد شرعا مستطیع می شوند و به تاخیر انداختن آن بدون عذر شرعی گناه است، لذا با توجه به اینکه در روزهای آینده ظرفیت ثبت نام ها تکمیل خواهد شد، از این دسته افراد خواسته شد سریعتر برای ثبت نام به بانک ها مراجعه کنند.

دراین جلسه حمید محمدی سرپرست سازمان حج و زیارت نیز با ارائه آماری از برنامه های ثبت‌نام واجدین شرایط تشرف به حج تمتع تصریح کرد: دراعزام سال ۹۶اولویت با افرادی خواهد بود که نسبت به ثبت نام و هزینه سفرزودتر اقدام کنند.

این جلسه با تاکید بر تقویت اطلاع رسانی در حوزه حج ادامه یافت و سید‌علی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت از برنامه های این هیئت درحج امسال و امور مربوط به حوزه حج و اقدامات صورت گرفته پزشکی گزارشی ارائه کرد.

بر پایه این گزارش ، بررسی موضوع های مختلف در خصوص خدمات دهی به زائران عتبات عالیات ازدیگر محورهای مورد بحث در این جلسه بود.

اخبار اجتماعی و اقتصادی اخبار