رزومه

آرمان

اکران فیلم «محمد رسول‌الله» در اهواز آغاز شد

دسته ها: اخبار فرهنگی و هنری اخبار

فیلم سینمایی «محمد رسول‌الله» (ص) به کارگردانی مجید مجیدی از امروز پنجم شهریور همزمان با سراسر کشور در سینما اکسین اهواز اکران می‌شود
مدیر امور سینمایی حوزه هنری خوزستان از اکران فیلم سینمایی «محمد رسول‌الله» (ص) از امروز در سینما اکسین اهواز خبر داد.

مجتبی کوچک زاده گفت: فیلم سینمایی «محمد رسول‌الله» (ص) به کارگردانی مجید مجیدی از امروز پنجم شهریور همزمان با سراسر کشور در سینما اکسین اهواز اکران می‌شود.

وی افزود: با توجه به پیش‌بینی استقبال گسترده مردم از این فیلم امکان فروش اینترنتی بلیت این فیلم برای شهروندان اهوازی فراهم‌شده که علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت http://www.cinematicket.org مراجعه کنند.

مدیر امور سینمایی حوزه هنری خوزستان به سانس های نمایش فیلم در سینما اکسین اهواز اشاره و عنوان کرد‌: دوستداران تماشای این فیلم فاخر می‌تواند در ساعت‌های ۹ صبح، ۱۲ ظهر، ۱۵، ۱۸ و ۲۱ برای تماشای این فیلم به سینما اکسین مراجعه کنند.

فیلم «محمد رسول‌الله (ص)» آخرین ساخته سینمایی مجید مجیدی است. این فیلم عظیم که در حین ساخت به قدوم مبارک رهبر معظم انقلاب، امام خامنه ای مدظله العالی متبرک شده، درباره دوران کودکی پیامبر(ص) است که با هزینه‌ای بالغ‌بر ۴۰ میلیون دلار ساخته‌شده و بخشی از این بودجه را دولت متقبل شده است. این فیلم بزرگ، پرهزینه‌ترین فیلم در تاریخ سینمای ایران است و در محلی بازسازی‌شده از مکه در جنوب تهران و بخشهایی نیز در عسلویه و آفریقا تهیه‌شده است.

فیلم سینمایی «محمد رسول الله (ص) » از محاصره‌ مسلمانان در شعب ابیطالب آغاز می‌شود و به پیش از تولد پیامبر اسلام باز می‌گردد. در این فیلم مخاطب شاهد وقایعی است که پیش از تولد پیامبر اسلام تا ۱۲ سالگی ایشان را در بر می‌گیرد. صحنه‌های وفات مادر رسول اکرم در روستای ابواء و صحنه‌های مربوط به دوران شیرخوارگی و خردسالی پیامبر در روستای سعدیه هم از دیگر بخش‌های فیلم است. فیلم با اولین سفر پیامبر به شام و رسیدن به صومعه بحیرا به پایان می‌رسد. بحیرا راهبی مسیحی است که درباره ظهور آخرین پیامبر به ابوطالب بشارت می‌دهد.

اخبار فرهنگی و هنری اخبار