رزومه

آرمان چای لاغری

ایجاد اشتغال برای ۹۵۰ هزار مددجوی کمیته امداد

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

 

ایجاد اشتغال برای 950 هزار مددجوی کمیته امدادمعاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره ) گفت: از سال ۱۳۹۰ تا پایان سال ۱۳۹۵ برای بیش از ۹۵۰ هزار مددجوی این نهاد اشتغال ایجاد شده است.

حجت الله عبدالملکی روز پنجشنبه در آیین تحویل خودروهای مددجویان کمیته امداد مازندران در ساری اظهار کرد: ایجاد این تعداد اشتغال دستاورد خوبی برای کمیته امداد برای رفع بیکاری و مشکل فقر مددجویان به شمار می رود.
وی با اشاره به همراهی مناسب دولت تدبیر و امید و در نظر گرفتن منابع مالی اشتغالزایی مددجویان کمیته امداد، ادامه داد: بانک ها بویژه بانک های دولتی پارسال در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه فراتر از تعهد یک هزار میلیارد تومانی خود عمل کردند.
معاون اشتغال کمیته امداد کشور اضافه کرد: بانک های کشور سال گذشته یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه برای اشتغال مددجویان این نهاد پرداخت کردند.
وی افزود: هدفگذاری امسال اشتغالزایی برای ۱۴۰ هزار نفر از مددجویان کمیته امداد کشور با استمرار همراهی و همکاری بانک ها در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه است که به طور قطع محقق خواهد شد.
عبدالملکی گفت: امسال ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه منابع بانکی برای اشتغال مددجویان کمیته امداد درنظر گرفته شد .

** اختصاص یک سوم برداشت از صندوق توسعه ملی برای اشتغالزایی مددجویان
وی با اشاره به حمایت دولت و مجموعه آن برای پرداخت تسهیلات از صندوق توسعه ملی برای اشتغال مددجویان کمیته امداد، افزود: از ۱٫۵میلیارد دلاری که قرار است از این صندوق برداشت شود یک سوم آن برای اشتغالزایی مددجویان به این نهاد داده می شود.
معاون اشتغال کمیته امداد کشور همچنین اعتبار امسال اشتغالزایی مددجویان از منابع داخلی این نهاد را ۵۰۰ میلیارد تومان ذکر کرد.
وی پرداخت تسهیلات کم بهره برای خرید خودروی نیسان و تحویل آن به مددجویان به عنوان بخشی دیگری از فعالیت ها برای کمک به اشتغالزایی آنان عنوان کرد.
به گفته عبدالملکی، از سهمیه پنج هزار دستگاه خودروی امسال تاکنون بیشتر از یک هزار دستگاه به مددجویان تحویل داده شد .
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی مازندران در حاشیه آیین واگذاری خودروی نیسان مددجویان این نهاد به خبرنگار ایرنا گفت: در راستای اجرای طرح ملی کمک به اشتغالزایی مددجویان این نهاد، تسهیلات برای خرید خودروهای نیسان پرداخت شد که از سهمیه ۱۹۵ دستگاه خودروی امسال استان امروز ۴۸ خودرو تحویل داده شد.
رضا نوروزی افزود: به ازای هر دستگاه خودرو ۳۳۵ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال تسهیلات بانک کار آفرین با کارمزد چهار درصد و تسهیلات صندوق اشتغال کمیته امداد بدون کارمزد پرداخت شد.
وی بازپرداخت پنج ساله بعد از یک دوره چهارساله تنفس را از مزایای این نوع تسهیلات ذکر کرد و گفت: همچنین در راستای اجرای دیگر کارهای حمایتی مددجویان، بیمه پنج ساله بدنه این خودروها نیز انجام شد.
مدیرکل کمیته امداد مازندران گفت: مددجویان جوان و فرزندان فاقد شغل انان که گواهینامه رانندگی دارند در زمره دریافت کنندگان از خدمات این طرح اشتغالزایی قرار گرفتند.
وی در خصوص انتخاب این شیوه اشتغال و اختصاص خودروی نیسان نیز افزود: مشاوره شغلی با مددجویان و رغبت آنها به داشتن خودرو برای جابجایی محموله های باری از قبیل میوه باعث شد تا این نوع خودروها انتخاب شوند.
نوروزی ادامه داد: با توجه به شرایط استان مازندران و تولید انواع محصولات باغی از قبیل مرکبات و برنج داشتن خودروی نیسان می تواند در کمک به اشتغال مددجویان کمک کند.
وی از شناسایی حدود ۱۹ هزار مددجوی آماده اشتغال در استان مازندران خبر داد و گفت که این مددجویان شامل افراد برخوردار از سلامت جسمانی و توانایی برای کار کردن هستند.
بیش از ۱۱۰ هزار نفر در قالب ۵۵ هزار خانوار زیر پوشش کمیته امداد مازندران هستند .

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار