استخدام چهار کارمند خانم

ایجاد دانشکده دندانپزشکی دیجیتال/ ۱۷ درصد فارغ‌التحصیلان دندانپزشکی از دانشگاه آزاد هستند

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

ایجاد دانشکده دندانپزشکی دیجیتال/ ۱۷ درصد فارغ‌التحصیلان دندانپزشکی از دانشگاه آزاد هستند

رئیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران گفت: ۱۷ درصد فارغ‌التحصیلان دندانپزشکی کشور از دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران هستند.

به گزارش ایسنا، دکتر افشین حراجی رئیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در جلسه دیدار با دانشجویان، کارکنان، اعضای هیأت علمی و مدیران این واحد که صبح امروز با حضور دکترطهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، با اشاره به تاریخچه تأسیس و فعالیت‌های این دانشکده، گفت: دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران شهریور ۱۳۶۵ تأسیس شد و هفتمین دانشکده دندانپزشکی کشور و اولین دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی با بیان اینکه این دانشکده ۱۵ هزار و ۲۰۰ مترمربع فضای آموزشی، اداری، درمانی و رفاهی در اختیار دارد، تصریح کرد: بر این اساس سرانه هر دانشجو ۲۰ مترمربع است.

دکتر حراجی با بیان اینکه این دانشکده دارای ۱۵۶ عضو هیأت علمی است، گفت: نسبت استاد به دانشجو در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران یک به ۷.۶ است و این دانشکده در ۳۳ سال فعالیت خود، ۶ هزار و ۱۰۰ فارغ‌التحصیل دکتری حرفه‌ای، ۲۵۵ فارغ‌التحصیل دکتری تخصصی و ۲ فلوشیپ، هزار و ۶۵ فارغ‌التحصیل کاردانی پروتز، ۵۳۰ فارغ‌التحصیل پرستاری دندان، ۱۳۰ فارغ‌التحصیل کاردانی بهداشت دهان و ۶۱ فارغ‌التحصیل کارشناسی ناپیوسته دندانپزشکی، تربیت کرده که شامل ۱۷ درصد کل فارغ‌التحصیلان دندانپزشکی کشور است.

وی با بیان اینکه از سال ۱۳۷۲ تاکنون ۵۲۰ نفر از فارغ‌التحصیلان دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در آزمون دستیاری پذیرفته شده‌اند، اظهار داشت: این دانشکده موفقیت‌های بسیاری به دست آورده است. براساس نظام رتبه‌بندی شانگهای، رتبه دوم کشوری و رتبه بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ جهانی را از آن خود کرده است. ۲۵ ثبت اختراع و انتشار مقالات متعدد در مجلات معتبر علمی و پژوهشی داخلی و خارجی، از دیگر افتخارات این دانشکده است.

رئیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران با اشاره به خدمات درمانی این دانشکده، تصریح کرد: این دانشکده با در اختیار داشتن ۳۲۰ یونیت دندانپزشکی در کلینیک ویژه و بخش‌های مختلف، سالانه حدود ۸۰ هزار بیمار را پذیرش و درمان می‌کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر حراجی در پایان اظهار داشت: راه‌اندازی دوره‌های فوق تخصصی و مرکز ترمیم ضایعات شکاف کام و لب در بیمارستان فرهیختگان، برنامه‌ریزی برای اجرای سایت جدید دانشکده و گسترش فضای فیزیکی تا رسیدن به استانداردهای مصوب وزارت بهداشت و حرکت به سوی ایجاد دانشکده دندانپزشکی دیجیتال، ازجمله برنامه‌های پیش روی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران است.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار