رزومه

آرمان چای لاغری

ایجاد سه هزار فرصت شغلی جدید در صنایع خوزستان

دسته ها: اخبار استان اخبار

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت خوزستان گفت: امسال با صدور ۱۳۴پروانه بهره برداری برای واحدهای تولیدی و صنعتی استان ، سه هزار فرصت شغلی جدید در استان ایجاد شده است.

سید نورالله حسن زاده روز یکشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز به مناسب روز ‘انقلاب اسلامی ، جوانان ، نهضت علمی و اقتصاد مقاومتی’ در حسینیه بقیه الله اهواز اظهار کرد: برای احداث این واحدهای صنعتی و تولیدی در استان خوزستان ۲۳هزار و ۳۵۰میلیارد ریال اعتبار از منابع بانکی ، اعتبارات صندوق توسعه ملی هزینه شده است.

وی گفت:امسال چهار هزار میلیارد تسهیلات از منابع مختلف برای رفع مشکلات مالی و نقدینگی واحدهای صنعتی استان اختصاص یافت که تنها ۱۳۱ واحد صنعتی استان توانستند از این میزان ، یک هزار و ۹۵۰میلیارد ریال جذب کنند.

وی گفت: با تزریق این تسهیلات بخشی از مشکلات صنایع استان رفع شد و از تعطیلی و رکود این واحدهای صنعتی جلوگیری به عمل آمد.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت خوزستان در ادامه از راه اندازی و افتتاح ۱۰طرح صنعتی بزرگ در اسفند ماه امسال با ۹هزار و ۵۰۰میلیارد ریال سرمایه گذاری در استان خبر داد.

حسن زاده به نامگذاری امسال به نام اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل اشاره کرد و گفت: امسال نگاه عمیق به بحث تولید داخلی و برون گرا با رویکرد صادراتی صورت گرفت و همه سیاست های کشور معطوف به تولید داخلی شد.

وی گفت: در این راستا امسال هفت برنامه برای وزارت متبوع تعریف شد و در خوزستان نیز به تبع این برنامه ها ، کارهای مهمی برای سرپا نگه داشتن صنایع و صیانت از اشتغال موجود صورت گرفت و از تعطیلی واحدهای صنعتی جلوگیری به عمل آمد.

رئیس سازمان صنعت ، معدن ، تجارت خوزستان ، نبود صنایع پائین دستی در استان را یکی از دغدغه های استان برای اشتغال بیان کرد و افزود: استان خوزستان از نظر حجم سرمایه گذاری در صنایع بالادستی رتبه اول و دوم را داشته است ولی در صنایع پائین دستی که اشتغال زا نیز می باشد با نارسایی ها و چالش هایی رو به رو هستیم.

وی جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی ، یکی از راههای مهم برای رونق و احداث صنایع پائین دستی در استان بیان کرد.

اخبار استان اخبار