ایجاد کارگروهی برای جلوگیری از استخدام نیروهای غیربومی در خوزستان

دسته ها: اخبار استان اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان از ایجاد کارگروه ارائه آموزش‌های مبتنی بر مهارت برای تامین تخصص‌های مورد نیاز در استان خبر داد.

ارسلان غمگین در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به دلایل استخدام نیروهای غیربومی در شرکت‌های خوزستان اظهار کرد: همه باید با کمک به یکدیگر به سوی توسعه اشتغال پایدار گام برداریم و با نیازسنجی شغلی در نقاط مختلف استان به آموزش مهارت‌های مورد نیاز بپردازیم.

وی افزود: خوزستان چندین دانشگاه با خروجی‌های کارشناس، ارشد و دکترا در رشته‌های گوناگون دارد اما بدون در نظر گرفتن ظرفیت اشتغال در منطقه، نیروی دانش‌آموخته مازاد نیز در استان خوزستان وجود دارد که بیکار هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان تصریح کرد: درصدد ایجاد کارگروهی برای ارائه آموزش‌های مبتنی بر مهارت هستیم که منجر به اشتغال پایدار شود. به کمک این کارگروه و با آموزش تخصص‌های مورد نیاز در خوزستان، دیگر نیاز به استخدام نیروی غیربومی نداریم زیرا یک بخش از ادعاهای شرکت‌ها در جذب نیروهای غیربومی، نبود نیروی متخصص مورد نیاز در استان خوزستان است.

غمگین گفت: تنها آموزش تئوری و داشتن مدرک، ملاک تشخیص مهارت مورد نیاز فرد نیست؛ لازم است شرایطی ایجاد شود که افراد بتوانند آموزش‌های مهارتی را یاد بگیرند و آماده ورود به بازار کار شوند.

اخبار استان اخبار