رزومه

آرمان چای لاغری

بارش برف در ۱۸ استان ۴۲ هزار نفر را زمین‌گیر کرد

دسته ها: اخبار اجتماعی و اقتصادی اخبار

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به بارش برف در ۱۸ استان کشور، از امدادرسانی به ۴۲ هزار و ۴۳۰ نفر که در برف مانده بودند خبر داد و افزود: در این میان ۱۱ خانم باردار نجات یافته و به مراکز درمانی منتقل شدند.

ناصر چرخ‌ساز از بارش باران و وقوع کولاک در ۱۸ استان کشور طی ۴۸ ساعت گذشته خبر داد.

وی گفت: استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اصفهان، اردبیل، ایلام، تهران، خوزستان، زنجان، سمنان، قزوین، کردستان، کرمانشاه، گیلان، لرستان، مازندران، مرکزی، و همدان با بارش سنگین برف و کولاک روبه‌رو شده‌اند.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال‌احمر با بیان اینکه امدادرسانی هلال‌احمر در ۶۳ جاده کشور هم‌چنان ادامه دارد، افزود: در این جاده تاکنون به ۴۲ هزار و ۴۳۰ نفر که در برف گیر افتاده بودند، امدادرسانی شده است.

وی با اشاره به مصدوم شدن ۲۶ نفر در حوادث مرتبط با برف و کولاک، گفت: ۱۱ نفر این افراد خانم‌های بارداری بودند که در برف همراه خانواده گیر کرده بودند و توسط امدادگران به مراکز درمانی منتقل شدند. همچنین امدادگران ۴ بیمار را نیز به مراکز درمانی انتقال دادند.

به گفته چرخ‌ساز، امدادگران هلال‌احمر ۳۰ هزار و ۶۰۰ نفر را طی ۴۸ ساعت گذشته اسکان اضطراری داده و میان آنها ۲۳ هزار تخته پتو و مقادیر قابل توجهی مواد غذایی توزیع کردند.

به گزارش فارس، رئیس سازمان امداد و نجات همچنین از فعالیت ۷۹۰ امدادگر در قالب ۲۰۰ تیم عملیاتی خبر داد و گفت: این امدادگران تاکنون هزار و ۸۹۳ دستگاه خودرو را از داخل برف رهاسازی کرده‌اند.

اخبار اجتماعی و اقتصادی اخبار