رزومه

آرمان چای لاغری

بافت فرسوده مسکونی اهواز در حال تخریب است

دسته ها: اخبار

بافت فرسوده مسکونی اهواز در حال تخریب است
مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی  شهرداری اهواز بافت فرسوده مسکونی اهواز در حال تخریب است  گفت: همچنان اعطای تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی بهسازی بافت فرسوده از سوی بانکها عملیاتی نشده است.

مسعود شفیع‌پور اظهار کرد: پس از صدور مجدد دستورالعمل اعطای وام برای بازسازی بافت‌های فرسوده علی‌رغم پیگیری‌های سازمان، تاکنون این موضوع از سوی بانک‌ها ابلاغ نشده است.

وی ادامه داد: متقاضیان دریافت این تسهیلات با تشکیل پرونده در سازمان بهسازی و نوسازی، در انتظار عملیاتی شدن دستورالعمل مربوطه هستند. هر منطقه از کلانشهر اهواز بخشی از بافت فرسوده را در خود دارد اما بخش عمده بافت فرسوده در منطقه یک (هسته مرکزی)، منطقه ۷ از جمله حصیرآباد و منبع آب و منطقه ۶ در کوی علوی وجود دارد.

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اهواز افزود: در زمینه خطرات، آسیب‌ها و نیازهای مناطق دارای بافت فرسوده مطالعات خاص و ویژه هر منطقه را انجام داده‌ایم و انتظار می‌رود که به سرعت مصوبه اعطای وام بافت فرسوده از سوی دولت و بانک‌ها عملیاتی شود تا بر اساس مطالعات صورت گرفته در جهت مقاوم‌سازی و بهسازی این مناطق اقدام کرد.

شفیع‌پور اظهار کرد: اقدام سریع در زمینه بهسازی بافت‌های فرسوده موجب می‌شود از بروز خطرات در مناطق مسکونی پیشگیری شود.

وی گفت: ساختمان‌هایی که در محدوده بافت فرسوده شهر قرار دارند متاسفانه به دلیل قدیمی بودن، مقاومت خود را از دست داده‌اند و در آستانه تخریب هستند و توجه به مقاوم‌سازی این ساختمان‌ها در جهت حفظ جان ساکنان این مناطق بسیار حائز اهمیت است.

اخبار