رزومه

آرمان

با انعقاد قراردادهای نفتی جدید۱۰۰ هزارشغل ایجاد می شود

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

با انعقاد قراردادهای نفتی جدید100 هزارشغل ایجاد می شود

وزیر نفت گفت: اگر قراردادهای نفتی جدید منعقد شود به صورت مستقیم و غیر مستقیم ۱۰۰ هزار شغل در کشور ایجاد می شود.
به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، بیژن نامدار زنگنه روز دوشنبه در حاشیه جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در جمع خبرنگاران محورهای این جلسه را دارای دو بخش عنوان کرد و اظهار داشت: نحوه اجرای بخشنامه رئیس جمهوری درمورد اقداماتی که باید در سال ۹۶ بویژه در راستای اقتصاد مقاومتی انجام شود، بخش اول جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی بود.
وی افزود: بخش دوم جلسه تکلیفی بود که امسال دستگاه ها را در راستای اجرای مقاومتی باید انجام دهند.
وزیر نفت ادامه داد: در این جلسه همچنین بحث هایی درباره برنامه هایی که در بخش نفت برای امسال باید انجام شود و بخشی هم برای برنامه هایی که تا سال ۱۴۰۰ باید صورت بگیرد، گفت و گو شد.
زنگنه یادآور شد: تولید نفت،‌ تولید میعانات گازی، تولید گاز از میدان پارس جنوبی،‌ واحدهای پتروشیمی که باید در مدار قرار گیرند و تکمیل فاز پارس جنوبی از دیگر محورهایی بود که در ادامه جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی بحث و به وزارت نفت تکلیفی داده شد.
وی ادامه داد: بهره بردازی از میدان های مشترک غرب کارون که تا آخر امسال باید به ۳۰۰ هزاربشکه در روز برسد، ۶۳۰ میلیون مترمکعب تولید از پارس جنوبی و همچنین بهره تعدادی پتروشیمی به خصوص آنهایی که خصوصی هستند در جلسه امروز به وزارت نفت تکلیف شد.
وزیر نفت درمورد اشتغال زایی در حوزه نفت هم گفت: ایجاد شغل در این زمینه متفاوت است به عنوان مثال گازرسانی روستایی بسیار اشتغال زا است چرا که کار ساده ای است اما کارهای ما به دلیل تخصصی بودن به خصوص بعد از بهره برداری، شغل کمتری ایجاد می کند.
زنگنه با بیان این که هدف اصلی بخش نفت ایجاد شغل نیست اما می توان اشتغال ایجاد کرد، گفت: اگر قراردادهای نفتی منعقد شود به صورت مستقیم و غیر مستقیم ۱۰۰ هزار شغل در کشور ایجاد می شود.
وی ادامه داد: به عنوان مثال یک دکل حفاری ۲۰۰ تا ۲۵۰ شغل ایجاد می کند اگر ما ۲۰۰ دکل حفاری داشته باشیم خود آن ۴۰ تا ۵۰ هزار شغل مستقیم ایجاد می کند و علاوه بر آن به طور غیر مستقیم نیز تجهیزات سازان کشور مشغول به کار می شوند.
وزیر نفت تصریح کرد: به طور قطه در سال ۹۶ سطح اشتغال نسبت به سال ۹۵ در بخش نفت به خصوص اگر چند قرارداد نفتی منعقد کنیم، بالا می رود.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار