رزومه

آرمان

برتری بلندقامتان ایران مقابل آمریکا

دسته ها: اخبار

تیم ملی ایران در نخستین میزبانی خود در لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۵ با نتیجه ۳ بر صفر از سد آمریکا گذشت.

اسلوبودان کواچ برای شروع بازی از سعید معروف، شهرام محمودی، میلاد عبادی‌پور، مجتبی میرزاجان‌پور، محمد موسوی، عادل غلامی و مهدی مرندی (لیبرو) استفاده کرد.

بازی با سرویس بازیکنان آمریکا، اسپک شهرام محمودی و نخستین امتیاز برای ایران شروع شد. برخورد دو سرویس متوالی بازیکنان حریف به تور، ایران را ۳ بر یک پیش انداخت. نخستین وقت استراحت فنی در امتیاز ۸ بر ۶ به سود ایران به دست آمد. پنجه سعید معروف به فضای خالی منطقه پنج زمین آمریکا و خطای پنجه مت اندرسون، بازیکن ۲۰۸ سانتیمتری تیم ملی آمریکا از صحنه‌های دیدنی این ست بود. اسپک سعید معروف نشان می‌داد او می‌خواهد یک تنه آمریکایی‌ها را با شکست به هتل المپیک بفرستد. کسب امتیاز ۱۹ برای ایران، تیم جان اسپراو، سرمربی آمریکا را مجبور به استفاده از دومین وقت استراحت فنی خود کرد. تیم ملی ایران در ست نخست با حساب ۲۵ بر ۱۹ برنده شد تا مشخص شود شاگردان کواچ انگیزه زیادی برای رسیدن به پیروزی دارند. بازیکنان آمریکا در این ست ۱۲ امتیاز از اشتباهات خود به بازیکنان ایران تقدیم کردند.

تیم ملی آمریکا، ست دوم را بهتر شروع کرد و ۸ بر ۵ از ایران پیش افتاد اما سه امتیاز متوالی توسط شاگردان کواچ، نتیجه را ۸ بر ۸ مساوی و سرمربی آمریکا را مجبور به گرفتن وقت استراحت کرد. دومین وقت استراحت فنی با حملات بازیکنان آمریکا و چند اشتباه از شاگردان کواچ در امتیاز ۱۶ بر ۱۳ به سود آمریکا رقم خورد. دفاع بی‌نقص عادل غلامی امتیاز ۲۳ را به ایران و سرویس میلاد عبادی‌پور که به تور برخورد کرد، امتیاز ۲۴ را به آمریکا داد. اسپک محمد موسوی از منطقه سه اما نتیجه را در امتیاز ۲۵ مساوی کرد. نتیجه ست دوم و رالی‌های بی‌نظیر آن هم با حرکت شجاعانه سعید معروف ۲۹ بر ۲۷ به سود ایران تمام شد.

در ست سوم و در امتیاز ۶ بر ۶، داور بازی با عصبانیت سعید معروف را فراخواند و به او تذکر داد که نباید با داور دوم صحبت کند. دو تیم در امتیاز ۸ بر ۶ به سود ایران برای وقت استراحت فنی نخست نزد مربیان خود رفتند. برتری مطلق در ست سوم نیز متعلق به شاگردان کواچ بود و این ست هم با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ به سود ایران تمام شد.

در دیگر بازی گروه B لیگ جهانی، تیم ملی لهستان با نتیجه ۳ بر یک روسیه را در کازان شکست داد تا روس‌ها همچنان در حسرت یک پیروزی باقی بمانند.

تیم ملی ایران در دومین بازی خود مقابل آمریکا در هفته ششم لیگ جهانی از ساعت ۲۱ روز یکشنبه به مصاف آمریکا می‌رود. (تسنیم)

اخبار