برداشت خارک و رطب از نخلستان های شادگان آغاز شد

کاربر گرامی!

خواهشمند است جهت ارتباط با آگهی دهنده و کسب اطلاعات بیشتر، از اطلاعات تماس موجود در خود آگهی، شامل شماره تلفن، نشانی، ایمیل و وبسایت آن، استفاده نمایید.

"اهواز نیاز" هیچ اطلاعات بیشتری ندارد.

آگهی های موجود در "اهواز نیاز" توسط اشخاص و شرکت هایی درج می شوند که هیچ نوع رابطه ی حقیقی و یا حقوقی با این سایت ندارند.

مسئولیت مستقیم آگهی ها، با آگهی دهندگان آن می باشد و صحت و سقم آن توسط "اهواز نیاز" ادعا و یا تضمین نمی شود.

کانال تلگرام اهوازنیاز

برداشت خارک و رطب از نخلستان های شادگان آغاز شد
برداشت خارک و رطب از نخلستان های شادگان از آغاز شد و این عملیات تا پایان شهریورماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

حمید مطرودی مدیر جهاد کشاورزی شادگان گفت: ۷۵ رقم خارک و رطب در این شهرستان کشت شده است و تاکنون پنج هزار تن خارک از نخلستان های شادگان برداشت شده است و پیش بینی می شود تا پایان شهریور ماه سال جاری ۲۶ هزار تن انواع خارک و رطب از نخیلات شهرستان برداشت شود.

وی ادامه داد: ۱۳ هزار و ۵۰۰ هکتار نخلستان در این شهرستان وجود دارد که از این میزان ۱۰ هزار و ۳۵۰ هکتار بارور و یک هزار هکتار نابارور و یک هزار هکتار آن نیز نهال است.

مطرودی با بیان اینکه برداشت خارک و رطب امسال نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد کاهش یافته است، افزود: خشکسالی و بی آبی، تاثیرات منفی بر تولید محصولات گذاشته و این مسائل خسارت سنگینی به کشاورزی وارد کرده است.

شهرستان شادگان دارای بیش از ۵۷ هزار هکتار اراضی قابل کشت است، ولی تنها نیمی از این اراضی کشت می شود. همچنین بیش از ۱۲ هزار هکتار نخیلات با دو میلیون اصله در این شهرستان وجود دارد.

برداشت خارک به لحاظ شرایط منطقه ای در نقاط مختلف شهرستان تا اواسط مردادماه و برداشت رطب تا اواسط شهریورماه ادامه دارد.

دسته بندی:اخبار