برداشت 1000 تن خارک و رطب از نخلستان‌های شادگان

کاربر گرامی!

خواهشمند است جهت ارتباط با آگهی دهنده و کسب اطلاعات بیشتر، از اطلاعات تماس موجود در خود آگهی، شامل شماره تلفن، نشانی، ایمیل و وبسایت آن، استفاده نمایید.

"اهواز نیاز" هیچ اطلاعات بیشتری ندارد.

آگهی های موجود در "اهواز نیاز" توسط اشخاص و شرکت هایی درج می شوند که هیچ نوع رابطه ی حقیقی و یا حقوقی با این سایت ندارند.

مسئولیت مستقیم آگهی ها، با آگهی دهندگان آن می باشد و صحت و سقم آن توسط "اهواز نیاز" ادعا و یا تضمین نمی شود.

کانال تلگرام اهوازنیاز

مدیر جهاد کشاورزی شادگان خبر داد:
برداشت ۱۰۰۰ تن خارک و رطب از نخلستان‌های شادگان
مدیر جهاد کشاورزی شادگان از برداشت یک‌هزار تن خارک و رطب از نخلستان‌های شهرستان خبر داد.

حمید مطرودی امروز اظهار کرد: شادگان یکی از قطب‌های بزرگ خرما در کشور است و بر اساس آمار موجود بیشترین خرمای کشور در این منطقه تولید می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر برداشت خارک و رطب از نخلستان‌های شادگان آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان برداشت به ۲۶ هزار تن برسد که کاهش ۲۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد.

مدیر جهاد کشاورزی شادگان درباره علل کاهش تولیدات کشاورزی این شهرستان تصریح کرد: خشکسالی و بی‌​آبی رودخانه‌ها تاثیرات منفی بر میزان تولید محصولات گذاشته و این مسائل خسارات سنگینی به بخش تولید محصولات کشاورزى وارد کرده است.

وی بیان کرد: برداشت خارک به لحاظ شرایط منطقه‌ای در نقاط مختلف شهرستان تا اواسط مردادماه و برداشت رطب تا اواسط شهریورماه ادامه دارد.

مطرودی در پایان گفت: سطح نخیلات شادگان به ۱۲ هزار و ۳۵۰ هکتار می‌رسد که از این میزان ۱۰ هزار و ۳۵۰ هکتار بارور و یک‌هزار هکتار نابارور و یک‌هزار هکتار نهال است.

دسته بندی:اخبار