رزومه

آرمان چای لاغری

برگزاری ۳ همایش ملی در دانشگاه آزاد دزفول در سالجاری

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی دزفول از برگزاری سه هماش ملی در این دانشگاه در سال ۹۵ خبر داد.

دکتر حسن براتی با بیان این‌که در سال ۹۵ سه همایش ملی در دانشگاه برگزار می‌شود، اظهار کرد: همایش حقوق شهروندی در آبان‌ماه، همایش مدیریت و بهره‌برداری بهینه از منابع آبی در دی‌ماه و همایش ایمنی و ترافیک نیز با همکاری فرمانداری ویژه شهرستان و راهنمایی و رانندگی دزفول در اسفندماه برگزار خواهد شد.

وی در خصوص فعالیت‌های پژوهشی اخیر این دانشگاه، گفت: در حال پیگیری راه‌اندازی آزمایشگاه مجاز در حوزه سم‌شناسی، اسانس و میکروبیولوژی در دانشگاه هستیم؛ در این آزمایشگاه به‌طور مثال مواد غذایی از سوی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی به دانشگاه ارائه می‌شوند و آزمایشگاه آن‌ها را از نظر سم‌شناسی و … برررسی می‌کند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی دزفول ادامه داد: همچنین آزمایشگاه معتمد آب و خاک در منطقه شمال خوزستان نیز با همکاری اداره کل حفاظت محیط زیست استان در دانشگاه در حال راه‌اندازی است که هر ۲ آزمایشگاه در مجتمع آموزشی و پژوهشی شهید سوداگر راه‌اندازی خواهند شد.

براتی با بیان این‌که در راه‌اندازی این آزمایشگاه‌ها تلاش شده که از تجهیزات موجود استفاده شود، گفت: در صورت کافی نبودن این تجهیزات امکانات جدیدی فراهم می‌شود. تلاش ما این است که هر ۲ آزمایشگاه تا پایان سال ۹۵ به بهره‌برداری برسند.

وی تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی دزفول هیأت‌علمی با‌تجربه و تجهیزات مدرن و پیشرفته‌ای در اختیار دارد و آماده ارائه خدمات آزمایشگاهی و کارگاهی در سطح استان و استان‌های همجوار در قالب سامانه‌ی آزمایشگاه همکار (ساها) است. هنگامی که آزمایشگاه مجاز و آزمایشگاه معتمد آب و خاک در شمال خوزستان راه‌اندازی شوند، نیز می‌توانند به بیرون دانشگاه خدمات دهند و برای دانشگاه نیز درآمدزا باشند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی دزفول با اشاره به راه‌اندازی مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه در سال ۹۲، گفت: این مرکز در حال پذیرش و جذب هسته‌های فناور است. در حال حاضر حدود ۲۵ واحد فناور و شرکت دانش‌بنیان در این مرکز مستقر هستند. محصول یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان این مرکز تحت عنوان “برانکارد هوشمند” در نمایشگاه دستاوردهای فناورانه دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۹۵ در تهران ارائه شد و مورد توجه بازدیدکنندگان قرار گرفت.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار