نیکان

بنیاد برکت ۱۲۰ هزار شغل در سالجاری ایجاد کرده‌است

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) گفت: امسال با اجرای ۴۴ هزار طرح اشتغالزایی در مناطق مختلف کشور، ۱۲۰ هزار شغل جدید توسط این نهاد ایجاد شده‌است.

سیدامیرحسین مدنی روز پنجشنبه در جریان بازدید از طرح‌های اشتغالزایی روستایی در مناطق مختلف شهرستان ورامین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مهاجرت روستائیان به شهر و تبدیل این مناطق از روستای مولد به مصرف کننده، نگرانی‌های بسیاری را در حوزه تولید مایحتاج زندگی مردم به وجود آورده است و از این رو، بنیاد برکت با ورود به این حوزه، تلاش کرد تا با ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار، زمینه ماندگاری روستائیان را در مناطق زندگی خود فراهم کند.

وی افزود: طرح توانمندسازی روستائیان از ۲ سال گذشته در بنیاد برکت آغاز شده است تا ضمن پایدارسازی ماندگاری روستائیان، به معیشت و اشتغال آنان نیز کمک و از مهاجرت آنان به شهرها کاسته شود.

مدیر عامل بنیاد برکت اظهار داشت: طرح‌های بنیاد در هفت هزار و ۵۰۰ روستای سراسر کشور با اجرای ۸۴ هزار طرح خرد عملیاتی شده که از این تعداد، ۴۴ هزار طرح مربوط به امسال است.

وی گفت: با اجرای این طرح‌ها، از ابتدای امسال تاکنون ۲۵ هزار تن گوشت قرمز، ۱۱۰ هزار تن شیر و ۱۰ هزار تن گوشت مرغ تولید و ۶۰ هزار مترمربع فرش بافته شده است.

مدنی افزود: از مجموع هفت هزار و ۵۰۰ روستایی که طرح‌های بنیاد برکت در آن اجرا می‌شود، در ۱۰۰ روستای نمونه، بیکاری ریشه‌کن شده است.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر طرح‌های خرد روستایی، در واحدهای تولیدی بزرگ و متوسط سرمایه گذاری شده که در این رابطه ۱۰۰ واحد با حمایت این بنیاد راه‌اندازی شده است.

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) گفت: با اجرای ۸۴ هزار طرح که از دو سال گذشته اجرای آن با سرمایه‌گذاری ۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومانی انجام شده، ۲۴۰ هزار شغل ایجاد شد که از این میزان، ۴۴ هزار طرح با اشتغال ۱۲۰ هزار نفر مربوط به امسال است.

وی اظهار داشت: تا پایان امسال مجموع طرح‌های بنیاد برکت در سراسر کشور به ۱۰۰ هزار طرح با سرمایه‌گذاری ۱۰ هزار میلیارد تومان در مناطق مختلف روستایی می‌رسد.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار