رزومه

آرمان

بیش از ۹ هزار دانشجو خواستار انتقال شدند/ آغاز بررسی تقاضاها

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

بیش از ۹ هزار دانشجو خواستار انتقال شدند/ آغاز بررسی تقاضاها

معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان گفت: ۹ هزار و ۱۰۰ دانشجوی تقاضای خود را در سامانه نقل و انتقال دانشجویی سال ۹۶ ثبت نام کردند که بررسی تقاضاها توسط دانشگاه‌های مبداء آغاز شده است.

ابوالحسن ریاضی درگفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به نقل و انتقالات دانشجویی گفت: امیدواریم تا هفته اول تیرماه ۹۶ دانشگاه مبداء و تا پایان تیرماه نیز دانشگاه‌های مقصد به تقاضاها رسیدگی کرده و پاسخگو باشند.

معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان ادامه داد: با توجه به اینکه سامانه سجاد امسال راه اندازی شده و دارای مشکلاتی بود حدود ۱۰ روز در سامانه اختلال وجود داشت که باعث شد بعد از برطرف کردن مشکلات زمان ثبت نام نقل و انتقال دانشجویان را تا ۱۰ خرداد تمدید شود.

به گزارش مهر، مهمانی یا انتقال دانشجویان به دانشگاه‌های دیگر از اول اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شده بود و دانشجویان تا ۱۰ خرداد ۹۶ فرصت داشتند تا تقاضای خود را در سامانه خدمات آموزشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری به آدرس https://portal.saorg.ir ثبت کنند.

در دوره گذشته، صرفا میهمانی انجام گرفته و هیچ انتقالی وجود نداشت؛ یعنی فقط افراد دارای شرایط خاص می توانستند تقاضای میهمانی دایم خود را برای بررسی دانشگاه مبدا و مقصد ارسال کنند.

سامانه میهمانی و انتقال دانشجویان طوری برنامه ریزی شده بود که از بارگذاری تقاضای افرادی که شرایط خاص نداشته و مستنداتی برای میهمانی ندارند جلوگیری می کرد.

پس از پایان ثبت نام، فرآیند بررسی تقاضاها توسط دانشگاه های مبدا و مقصد انجام گرفته و نتیجه نهایی تا پایان مرداد اعلام می شد.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار