نیکان استخدام چهار کارمند خانم

تجمیع مراکز در دستور کار دانشگاه علمی کاربردی قرار گرفت

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی از تجمیع برخی از مراکز کاربردی و تبدیل آنها به دانشکده های علمی کاربردی خبر داد.

مختار جلالی جواران در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جزئیات طرح تجمیع مراکز علمی کاربردی و تاسیس دانشکده های علمی کاربرددی گفت: با تجمیع مراکز علمی کاربردی و ارتقاء آنان، تاسیس دانشکده های علمی کاربردی در دستور کار این دانشگاه قرار گرفت.

وی ادامه داد: این دانشکده ها با تجمیع برخی مراکز و تجمیع رشته ها و خوشه های نزدیک به هم راه اندازی می شوند.

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: موافقت های اصولی اجرای طرح مذکور اخذ و همچنین آیین نامه های مربوطه تهیه شده، منتظر اخذ مصوبه از مراجع بالاتر هستیم به محض قطعی شدن فرایند اجرایی آن آغاز می شود.

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به نقاط مثبت طرح تجمیع مراکز کاربردی و تبدیل آنها به دانشکده های علمی کاربردی ادامه داد: مراکز کوچکی که تعداد دانشجویان آنها کاهش یافته است با اجرای این طرح می توانند کنار هم قرار گرفته و با تبدیل شدن به دانشکده، هم افزایی داشته و از نقاط قوت یکدیگر بهره مند شوند.

وی ادامه داد: در گذشته برای شهرک های صنعتی تنها یک خوشه شغلی ارائه می شد، ولی با اجرای این طرح می توانیم در شهر صنعتی مجموعه ای از این خوشه های شغلی را داشته باشیم و نیاز آموزشی بیشتری را برطرف کنیم.

جلالی ادامه داد: از آن مهم تر در مراکز بزرگ صنعتی مانند مس سرچشمه باید فقط خوشه صنعتی ارائه می دادیم در صورتی که آنجا علاوه بر خوشه صنعتی به خوشه های تجاری و مدیریتی نیز نیاز دارد اجرای این طرح کمک می کند که آموزش های علمی کاربردی توسعه یافته و نیازهای بخش اقتصادی را برطرف کند.

وی ادامه داد: اجرای این طرح در راستای ساماندهی آموزش عالی و سند آمایش آموزش عالی است و می تواند به بحث خوشه بندی شغلی و تخصصی شدن کمک کند.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار