رزومه

آرمان چای لاغری

تدریس ۷۰هزار استاد در دانشگاه آزاد

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

تدریس 70هزار استاد در دانشگاه آزاد

معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ۷۰ هزار استاد تمام‌وقت و نیمه‌وقت در این دانشگاه مشغول به تدریس هستند.
به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد حجت‌الاسلام علی عسکری در آیین تودیع و معارفه روسای سابق و جدید دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج افزود: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یک اصولگرای مصلح بود و همواره مورد وثوق امام و رهبری بود.یکی از ویژگی‌های آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یکرویی وی بود که انسانی عمیق و ژرف‌اندیش نیز بود.
وی با بیان اینکه امام راحل علاقه بسیار زیادی به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی داشت، بیان کرد: هاشمی قبل و بعد از انقلاب خدمات بسیار زیادی به انقلاب و نهضت کرد. خط قرمز وی انقلابی و رهبری بود و همواره بر روی این دو اصل مهم تاکید داشت.
معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: بیش از ۱۰۰ جلد کتاب به غیر از خاطرات از آیت الله هاشمی باقی مانده است که تفسیر رهنما و همچنین کتاب امیرکبیر و کتاب سرنوشت فلسطین و کتاب آزاد اندیشی اسلامی از مهم‌ترین آثار آن مرحوم به شمار می‌رود.
حجت الاسلام عسکری با بیان برخی از موفقیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی از ابتدای شکل‌گیری تاکنون تصریح کرد: این دانشگاه بیش از ۲۰ میلیون متر مربع ساخت و ساز دارد که ۱۱ میلیون متر مربع آن فضای مسقف است.همچنین دانشگاه آزاد تعداد زیادی آزمایشگاه و کارگاه دارد و تعداد ۷۰ هزار استاد تمام‌وقت و نیمه‌وقت نیز در این دانشگاه مشغول به تدریس هستند.
معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تحصیل یک میلیون و ۷۰۰ هزار دانشجو در این دانشگاه عنوان کرد: تعداد پنج میلیون و ۶۰۰ هزار دانشجو نیز تاکنون از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند.
عسکری تاکید کرد: هم اکنون برای اجرای فرمان مقام معظم رهبری بیش از ۱۰۰۰ شرکت فن‌آوری آزاد و بیش از ۱۰۰ مرکز رشد در راستای اقتصاد مقاومتی در این دانشگاه ایجاد و راه اندازی شده است.
وی گفت: بیش از ۱۰۰ هزار نفر کارمند و هیات علمی این دانشگاه به صورت مستقیم و بدون یک ریال از بودجه دولت از این دانشگاه حقوق می گیرند.
معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تدبیر مقام معظم رهبری برای جانشینی دکتر ولایتی به جای آیت‌الله هاشمی در دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: همه پشت سر آقای ولایتی برای اجرا و عملیاتی کردن فرامین مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی حرکت خواهیم کرد چرا که قوی‌ترین فرد دانشگاهی از سوی مقام معظم رهبری برای اداره دانشگاه آزاد اسلامی تعیین شده است.
به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم از خدمات حجت الاسلام علی آل‌بویه رئیس سابق قدردانی و آرمین محمودی بعنوان رئیس جدید دانشگاه آزاد واحد یاسوج و سرپرست دانشگاه آزاد کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار