تربیت نیروی مهارتی برای اشتغال در صنعت فولاد ضروری است

دسته ها: اخبار استان اخبار

غلامی گفت: تربیت نیرو‌های فنی و مهارتی برای اشتغال در صنعت فولاد با توجه به چشم انداز توسعه‌ای این صنعت در شادگان ضروری است.
به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، عبدالنبی سواعدی، مدیرکل آموزش فنی وحرفه‌ای خوزستان گفت: تلاش برای راه اندازی صنعت فولاد یک مقوله همگانی و فنی وحرفه‌ای در این بازه احساس مسئولیت می‌کند و وظیفه دارد در تربیت نیروی ماهر ومتخصص موردنیاز در کنار صنعت قرار گیرد.

او با اشاره به رسالت آموزش فنی و حرفه‌ای مبنی بر تربیت جوانان جویای کار فاقد مهارت و ارتقای مهارت شاغلان افزود: زیرساخت‌های آموزشی برای تربیت نیروی ماهر در کارگاه‌های آموزشی فراهم است تا صنعت برابر نیاز و براساس سفارش محوری نیروی موردنظر را مطابق استاندارد‌های شغلی آماده تا پس از تاییدجذب نماید.

سواعدی بیان داشت: فنی وحرفه‌ای علاوه بر ترببت نیروی ماهر به دنبال سرمایه گذاری صنعت در قالب مسئولیت اجتماعی است تا با ارایه آموزش در رشته‌هایی که مورد نیاز نیست، ولی در توسعه کارآفرینی و اشتغال پایدار جوانان نقش بسزایی دارد و این آمادگی وجود دارد درقالب مسئولیت اجتماعی بانظارت صنعت فولاد در مناطق محروم وبرای اقشار آسیب پذیر وزنان بی سرپرست آموزش‌های زوده بازده شغلی برای توسعه کسب وکار ومشاغل خانگی اجرا شود.

اخبار استان اخبار