رزومه

آرمان

تشکیل بانک اطلاعات در زمینه اشتغال بانوان خوزستان

دسته ها: اخبار استان اخبار

سرپرست اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان با اشاره به اشتغال و ایجاد فرصت‌های شغلی بانوان گفت: در استان اشتغال یکی از موضوعاتی است که در حوزه بانوان به آن پرداخته نشده و لازم است بررسی شود.

سیده‌فرانک موسوی اظهارداشت: جای خرسندی است هم اکنون دارای کمیته اشتغال بانوان هستیم و امیدواریم به سمت‌ و سویی حرکت کنیم که بنگاه کاریابی بانوان را ایجاد کنیم.

وی درباره اشتغال و ایجاد فرصت‌های شغلی بانوان بیان کرد: این موضوع در شورای اشتغال مطرح شد و در حال جمع‌آوری بانک اطلاعات در زمینه اشتغال بانوان هستیم همچنین برنامه‌هایی را برنامه‌ریزی کردیم که اگر شورای اشتغال استان تصویب کند آنها را ابلاغ می‌کنیم.

سرپرست اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان با بیان اینکه یکی از اهداف بانوان در زمینه ادامه تحصیل حضور اجتماعی است، گفت: در استان اشتغال یکی از موضوعاتی است که در حوزه بانوان به آن پرداخته نشده و لازم است بررسی شود.

وی با اشاره به اینکه امروزه میزان اشتغال بانوان در شغل‌های خدماتی با درآمد کم افزایش یافته، بیان کرد: فرصت‌های شغلی به صورت برابر در اختیار بانوان قرار نمی‌گیرد و ما دنبال آن هستیم که فرصت‌های شغلی به شکل برابر بین بانوان و آقایان قرار بگیرد.

موسوی تصریح کرد: این نکته فراموش نشود که تحکیم بنیان خانواده وظیفه اصلی زنان و مادران است همچنین در صورتی که بتوانند تعادل بین خانه و فضای اجتماعی بیرون برقرار کنند، می‌توانند فعالیت داشته باشند و ما شاهد خانواده‌های پایدار در جامعه باشیم.

وی ادامه داد: بانوانی که تحت پوشش نهادهای نظارتی هستند به ویژه زنان سرپرست خانوار مسائل و مشکلات آنها از طریق دستگاه‌های مربوطه دنبال می‌شود با توجه به آسیب‌هایی که متوجه این خانواده‌ها است باید در زمینه اشتغال نگاه ویژه‌ای به آنها شود.

اخبار استان اخبار