رزومه

آرمان

تعویق آزمون جامع استخدامی/نامشخص بودن تکلیف آزمون استخدامی کشور

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

خبرگزاری فارس : رییس جمهوری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی را موظف کرد ضمن ابطال سهمیه‌های مبتنی بر تبعیضات ناروا، نسبت به بازنگری عناوین شغلی و پیش‌بینی تناسب سهمیه استخدامی زنان در فرصت‌های شغلی متناسب با شایستگی‌ها اقدام کند.
به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی رییس جمهوری در جلسه امروز یکشنبه ۱۰ مرداد هیأت دولت، دستور داد تا هنگام اطمینان از تأمین حقوق زنان در فرصت‌های شغلی، آزمون استخدامی به تعویق بیفتد و سهمیه‌های جنسیتی در جهت رعایت عدالت، اصلاح شود.
این دستور رئیس جمهور در پی اعلام خبر برگزاری آزمون جامع استخدامی و عناوین شغلی و سهمیه‌های تبعیض‌آمیز جنسیتی در نظر گرفته شده توسط دستگاه‌های اجرایی صادر شد.
رییس جمهوری در جلسه هیأت وزیران، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور را موظف کرد ضمن ابطال سهمیه‌های مبتنی بر تبعیضات ناروا، به سرعت نسبت به بازنگری عناوین شغلی و سهمیه‌های استخدامی با رویکرد عدالت و پیش‌بینی تناسب سهمیه استخدامی زنان در فرصت‌های شغلی متناسب با شایستگی‌ها و در چارچوب برنامه‌ها و وعده‌های رییس‌ جمهور اقدام نماید و نتیجه اصلاحات به هیأت وزیران گزارش شود.
در ادامه، هیأت وزیران با اختصاص مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار از محل منابع صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح‌های آبیاری تحت فشار موافقت کرد. این اقدام با هدف افزایش بهره‌وری در تولید محصولات کشاورزی و صرفه‌جویی در مصرف آب انجام می‌گیرد.
در راستای تعیین تکلیف نرخ و فرآیند تسویه بدهکاران ارزی از محل حساب ذخیره ارزی، دولت با تسری مهلت تمدید شده برای بدهکارانی که نسبت به تعیین تکلیف بدهی خود اقدام نموده ولیکن تاکنون موفق به تسویه کامل بدهی‌شان نشده‌اند، موافقت کرد.


خبرگزاری میزان : مشاور عالی سازمان سنجش کشور گفت: هنوز دستور ریاست جمهوری مبنی بر به تعویق افتادن آزمون استخدامی کشور به سازمان سنجش ابلاغ نشده است.
حسین توکلی در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان گفت: این طور گفته می شود که ریاست جمهوری دستور داده تا هنگام حاصل شدن اطمینان از تامین حقوق زنان در فرصت های شغلی، آزمون استخدامی ۱۲ دستگاه اجرایی کشور به تعویق بیافتد.
وی افزود: امروز این خبر را در زیر نویس یکی از شبکه های تلویزیونی دیدم و هنوز این دستور به سازمان سنجش ابلاغ نشده است.
مشاور عالی سازمان سنجش کشور با اشاره به نامشخص بودن تکلیف آزمون استخدامی ۱۲ دستگاه اجرایی کشور خاطرنشان کرد: باید منتظر بمانیم تا مصوبه و یا دستور دولت به سازمان سنجش ابلاغ شده تا آن زمان تصمیم گیری در این خصوص را آغاز کنیم.
توکلی تاکید کرد: در حال حاضر وضعیت آزمون استخدامی ۱۲ دستگاه اجرایی کشور نا مشخص است و باید دید طی روزهای آینده چه دستوری به سازمان سنجش کشور ابلاغ می شود.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار