رزومه

آرمان

تلاش مجلس برای تعیین تکلیف هزار مربی حق‌التدریس تا پایان خردادماه سال جاری

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

تلاش مجلس برای تعیین تکلیف هزار مربی حق‌التدریس تا پایان خردادماه سال جاری

رئیس کمیته مهارتی کمیسیون آموزش مجلس از تلاش برای تعیین تکلیف بیش از هزار مربی حق‌التدریس تا پایان خردادماه سال جاری خبر داد و گفت: : استان خراسان رضوی دارای بیشترین مربیان بلاتکلیف هستند.
اسدالله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه هم اکنون ۱۱۸۴ نفر از مربیان حق‌التدریس که در آزمون سازمان فنی و حرفه‌ای کشور شرکت کرده‌اند متاسفانه بلاتکلیف هستند، گفت: به عبارت دیگر این افراد بعد از گذراندن مراحل مختلف در مرحله استخدام با کمبود مجوز جذب از سوی سازمان فنی و حرفه‌ای کشور مواجه شدند.
نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه سازمان فنی و حرفه‌ای کشور مجوز ۲۵۰۰ نفر را برای جذب داشت که همه این افراد در پست‌های خالی بکارگرفته شدند اما در ادامه با کمبود پست برای ۱۲۸۴ نفر مواجه شد؛ در این راستا ۱۰۰ نفر دیگر نیز با تلاش‌های انجام شده جذب شدند و این رقم به۱۱۸۴ نفر کاهش یافت.
وی با تاکید بر اینکه در جلسه کمیته مهارتی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با مسئولان سازمان فنی و حرفه‌ای کشور مشکلات مربوط به تعیین تکلیف مربیان حق‌التدریس مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته است، ادامه داد: مقرر شد برای رفع این مشکل از پست های خالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان‌های تابعه استفاده شود زیرا ۸۰۰ پست خالی این وزارتخانه به دلیل موضوع چابکسازی تسویه شده است و باید از ظرفیت سایر سازمان‌ها بهره برد.
رئیس کمیته مهارتی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای بهره گیری از پست های خالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان‌های تابعه به منظور تعیین تکلیف مربیان حق‌التدریس باید تعامل و همکاری بین وزارتخانه مذکور و سازمان امور استخدامی شکل بگیرد، تصریح کرد: در تلاش هستیم تا پایان خردادماه سال جاری مربیان حق‌التدریس تعیین تکلیف شوند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: استان‌های خراسان رضوی با ۱۳۸ نفر، اصفهان با ۱۱۳ نفر، زنجان با ۱۰۰ نفر به ترتیب جزء استان‌های دارای بیشترین مربیان بلاتکلیف هستند و در این میان خراسانی شمالی با ۱۷ نفر در آخرین رتبه جدول مربوط به مربیان حق‌التدریسی است که باید تعیین تکلیف شوند.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار