رزومه

آرمان

تمام آمارهای آزمون کارشناسی ارشد

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

تمام آمارهای آزمون کارشناسی ارشد

مشاور عالی رئیس‌سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۶ در هفتم و هشتم اردیبهشت برگزار می‌شود؛ گفت: برای ۹۵۰ هزار و ۱۶۲ نفر کارت آزمون صادر می‌شود.
حسین توکلی مشاور عالی رئیس‌سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با بیان اینکه برای شرکت در آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۶ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد و همچنین بیست و دومین المپیاد علمی دانشجویی کشور تعداد ۸۷۸ هزار و ۳۸۸ داوطلب ثبت‌نام کردند،‌گفت: از مجموع افراد ثبت‌نام کننده، تعداد ۴۳۰ هزار و ۶۶ نفر زن و ۴۴۸ هزار و ۳۲۲ نفر مرد هستند.
وی افزود: از تعداد ۸۷۸ هزار و ۳۸۸ داوطلب ثبت‌نام کننده، تعداد ۵۳۳ هزار و ۵۵۱ داوطلب در گروه علوم انسانی، تعداد ۴۵ هزار و ۲۲۸ نفر علوم پایه، تعدا ۲۰۰ هزار و ۱۹۴ هزار در گروه فنی و مهندسی، ۲۷ هزار و ۹۱۵ نفر در گروه کشاورزی و منابع طبیعی، ۶۹ هزار و ۳۴۳ نفر در گروه هنر و ۲ هزار و ۱۵۷ نفر در گروه دامپزشکی ثبت‌نام کردند.
توکلی ادامه داد: از تعداد ۸۷۸ هزار و ۳۸۸ داوطلب ثبت‌نام کننده، تعداد ۷۱ هزار و ۷۷۴ داوطلب علاوه بر انتخاب کدرشته امتحانی اول، علاقمندی خود را برای انتخاب کدرشته امتحانی دوم نیز اعلام کردند،‌با توجه به اینکه آزمون هر یک از کدرشته‌های امتحانی به طور جداگانه برگزار می‌شود بنابراین هر داوطلب باید پرینت کارت آزمون همان کد رشته را دریافت کند. لذا با توجه به تعداد علاقمندان به کدرشته امتحانی دوم یعنی ۷۱ هزار و ۷۷۴ داوطلب و آمار کل ثبت‌نام کنندگان یعنی ۸۷۸ هزار ۳۸۸ داوطلب، تعداد ۹۵۰ هزار و ۱۶۲ کارت آزمون صادر شده و آزمون برای این تعداد داوطلب برگزار می‌شود.
مشاور عالی رئیس‌سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: از کل تعداد کارت‌های صادر شده، تعداد ۴۶۲ هزار و ۵۶۵ کارت برای داوطلبان زن و تعداد ۴۸۷ هزار و ۵۹۷ کارت برای داوطلبان مرد صادر می‌شود.
وی با بیان اینکه اطلاعیه سازمان سنجش درباره تاریخ، محل رفع نقص کارت و برگزاری آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۶ از فردا دوشنبه ۲۸ فروردین ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد، گفت: این اطلاعیه در روزهای دوشنبه ۲۸ فروردین و دوشنبه ۴ اردیبهشت نیز در نشریه پیک سنجش منتشر می‌شود و کارت شرکت در آزمون برای تمام داوطلبان در روز دوشنبه ۴ اردیبهشت بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.
توکلی در رابطه با نحوه دریافت کارت داوطلبان گفت: تمام داوطلبان باید از دوشنبه ۴ اردیشهبت تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه ۶ اردیبهشت با مراجعه به سایت سنجش و با وارد کردن مشخصات شناسنامه‌ای یعنی نام، نام خانوادگی، شماره شناسنامه، سال تولد یا مشخصات ثبت‌نامی شامل شماره پرونده و کد رهگیری برای دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون و برگ راهنمای مربوط اقدام کنند.
مشاور عالی رئیس‌سازمان سنجش آموزش کشور عنوان کرد: بدیهی است برای داوطلبانی که در ۲ کدرشته امتحانی ثبت‌نام کردند ۲ کارت ورود به جلسه آزمون صادر شده و این داوطلبان باید پرینت کارت آزمون کدرشته امتحانی دوم را هم دریافت کنند و برای حضور در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت آزمون و اصل کارت ملی یا اصل شناسنامه عکس‌دار و ارائه آن الزامی است.
وی افزود: آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۶ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد و همچنین نخستین مرحله دوره بیست و دومین المپیاد علمی دانشجویی برای داوطلبان ۱۳۲ کدرشته امتحانی در روزهای پنجشنبه هفتم و جمعه هشتم اردیبهشت در ۶۸ شهرستان و ۱۶۵ حوزه امتحانی برای داوطلبان ۶ گروه آموزشی برگزار می‌شود.
توکلی گفت: از ۱۳۲ کدرشته امتحانی، آزمون داوطلبان ۴ کدرشته امتحانی شامل کدرشته‌های ۱۲۸۷ (مهندسی طراحی محیط زیست)، ۱۳۵۶ (نمایش عروسکی)، ۱۳۶۰(مجموعه موسیقی) و ۱۱۲۹ (زبان و ادبیات اردو) به ترتیب آزمون کدرشته امتحانی ۱۲۸۷، ۱۳۵۶ و ۱۱۲۹ در بعداز ظهر پنجشنبه هفتم اردیبهشت و آزمون کدرشته امتحانی ۱۳۶۰ در صبح جمعه ۸ اردیبهشت منحصرادر شهرستان تهران برگزار می‌شود، آزمون ۱۲۸ کدرشته امتحانی دیگر از ۱۳۲ کدرشته امتحانی علاوه بر شهرستان تهران در ۶۷ شهرستان دیگر برگزار می‌شود.
مشاور عالی رئیس‌سازمان سنجش آموزش کشور اضافه کرد:در صبح پنجشنبه هفتم اردیبهشت ماه تعداد ۳۶۲ هزار و ۸۳۵ داوطلب در ۱۱ کدرشته امتحانی و در بعداز ظهر پنجشنبه تعداد ۱۳۷ هزار و ۴۰۹ داوطلب در ۶۳ کدرشته امتحانی (کدرشته امتحانی شناور)، در صبح جمعه هشتم اردیبهشت ماه تعداد ۳۲۹ هزار و ۵۵۴ داوطلب در ۲۲ کدرشته امتحانی و بعداز ظهر جمعه تعداد ۱۲۰هزار و ۳۶۴ داوطلب در ۳۶ کدرشته امتحانی در آزمون شرکت می‌کنند.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه آزمون ۴ کدرشته امتحانی از ۱۳۲ کدرشته امتحانی شامل کدهای ۱۱۲۹، ۱۲۸۷ ، ۱۳۵۶ و ۱۳۶۰ منحصرا در شهرستان تهران برگزار می‌شود لذا با لحاظ کردن آمار داوطلبان این کدرشته‌ها از تعداد ۹۵۰ هزار و ۱۶۲ شرکت کننده در آزمون برای تعداد ۲۱۳ هزار و ۱۱۷ داوطلب، آزمون در ۱۳۲ کدرشته امتحانی در تهران برگزار می‌شود، از تعداد ۹۵۰ هزار و ۱۶۲ شرکت کننده، آزمون ۷۳۷ هزار و ۴۵ داوطلب در ۶۷ شهرستان دیگر در ۱۲۸ کدرشته امتحانی برگزار می‌شود.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار