رزومه

آرمان چای لاغری

تمدید ثبت‌نام اینترنتی کتب درسی دانش‌آموزان

دسته ها: اخبار

تمدید ثبت‌نام اینترنتی کتب درسی دانش‌آموزان
مدیر کل دفتر نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش از تمدید مهلت ثبت‌نام اینترنتی کتب درسی دانش‌آموزان دبستانی تهران و دانش‌آموزان پیش دانشگاهی سراسر کشور خبر داد.

لیدا نیک‌روش مدیر کل دفتر نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: مهلت ثبت‌نام اینترنتی کتاب‌های درسی دانش‌آموزان تا ۱۵ مرداد ماه تمدید شد.

وی افزود: این زمان برای دانش‌آموزان دوره ابتدایی شهر تهران و دانش‌آموزان دوره پیش‌دانشگاهی سراسر کشور تمدید شده است.

نیک‌روش با اشاره به آمار ثبت‌نام اینترنتی کتب درسی، خاطرنشان کرد: مطابق آخرین آمار استخراج شده، بیش از ۳۵۰ هزار نفر از دانش‌آموزان مناطق ۱۹ گانه تهران و حدود ۵۰ هزار نفر از دانش‌آموزان دوره پیش دانشگاهی به صورت اینترنتی برای تهیه کتب درسی سال آینده ثبت‌نام کرده‌اند.

مدیر کل دفتر نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: یکی از دلایل کم بودن آمار ثبت‌نام کتب درسی دانش‌آموزان دوره پیش دانشگاهی مربوط به موضوع ثبت‌نام در مدارس و ثبت در سیستم سناد وزارت آموزش و پرورش بوده است که با توجه به اجرای این کار برای نخستین بار در کشور، شرایط و وضعیت خوبی را شاهد بوده‌ایم.

سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش که متولی تهیه و تولید کتب درسی دانش‌آموزان در کشور است ساز و کار جدیدی برای تهیه کتب درسی از سال تحصیلی آینده تدارک دیده است که این موضوع برای دانش‌آموزان دوره ابتدایی شهر تهران و دانش‌آموزان دوره پیش دانشگاهی سراسر کشور است؛ ثبت‌نام اینترنتی کتب درسی برای دانش‌آموزان یاد شده از ابتدای تیرماه آغاز شده است.

اخبار