توزیع کارت آزمون سراسری سال 95

کاربر گرامی!

خواهشمند است جهت ارتباط با آگهی دهنده و کسب اطلاعات بیشتر، از اطلاعات تماس موجود در خود آگهی، شامل شماره تلفن، نشانی، ایمیل و وبسایت آن، استفاده نمایید.

"اهواز نیاز" هیچ اطلاعات بیشتری ندارد.

آگهی های موجود در "اهواز نیاز" توسط اشخاص و شرکت هایی درج می شوند که هیچ نوع رابطه ی حقیقی و یا حقوقی با این سایت ندارند.

مسئولیت مستقیم آگهی ها، با آگهی دهندگان آن می باشد و صحت و سقم آن توسط "اهواز نیاز" ادعا و یا تضمین نمی شود.

کانال تلگرام اهوازنیاز

توزیع کارت ورود به جلسه آزمون سراسری سال ۱۳۹۵ دانشگاه‌ها و موسسات عالی از دیروز آغاز شد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: کارت داوطلبان از طریق پایگاه اینترنتی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org توزیع می شود.

ابراهیم خدایی افزود: در این آزمون ۸۶۰ هزار و ۱۰۹ داوطلب نام نویسی کرده اند که از این تعداد ۵۹ درصد زن و ۴۱ درصد مرد هستند.

وی با بیان اینکه برخی از داوطلبان در دو و یا سه گروه آزمایشی نام نویسی کرده اند، گفت: این افراد باید دو و یا سه کارت ورود به جلسه آزمون از این سایت دریافت کنند و با توجه به این موضوع برای حدود یک میلیون و ۱۴ هزار داوطلب کارت ورود به جلسه آزمون صادر شده است.

خدایی افزود: در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی حدود ۱۶۲ هزار نفر، در گروه آزمایشی علوم تجربی حدود ۵۱۹ هزار نفر، در گروه آ‍ زمایشی علوم انسانی ۱۶۱ هزار نفر، در گروه هنر ۵۴ هزار نفر و در گروه زبان های خارجی ۱۱۵ هزار نام نویسی کرده اند.

وی با بیان اینکه این آزمون صبح و عصر روزهای پنج شنبه و جمعه ۲۴ و ۲۵ تیر برگزار می شود گفت: آزمون گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی صبح پنج شنبه، آزمون گروه هنر عصر پنجشنبه، آزمون گروه علوم تجربی صبح جمعه و آزمون گروه زبان های خارجی عصر جمعه برگزار می شود.

خدایی افزود: سؤالات این آزمون به صورت چهار گزینه ای و شخصی سازی شده است و نام و مشخصات فرد بر روی دفترچه سوالات و پاسخ نامه درج شده است.

وی گفت: سوابق تحصیلی با تاثیر مثبت اعمال می شود که ۲۵ درصد برای سال سوم آموزش متوسطه و ۵ درصد برای دروس پیش دانشگاهی که به صورت نهایی و کشوری برگزار شده است.
خدایی افزود: نتایج اولیه این آزمون نیمه دوم مرداد اعلام می شود و شمار داوطلبان این آزمون در مقایسه با پارسال حدود ۱۷ هزار کاهش داشته است.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو، امسال پذیرش در حدود ۸۲ درصد از کل ظرفیت آموزش عالی صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی خواهد بود.

اخبار مرتبط