استخدام چهار کارمند خانم

توسعه کسب و کار بدون تسهیلات بانکی در طرح تکاپو

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

توسعه کسب و کار بدون تسهیلات بانکی در طرح تکاپو

مدیر اجرایی طرح ملی تکاپو وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به توسعه کسب و کار بدون تسهیلات بانکی در طرح تکاپو گفت:رسته‌هایی مانند پوشاک،کفش، زنبور، مبلمان،گیاهان دارویی، زغفران را به‌صورت ویژه تمرکز خواهیم کرد.
رضا تازیکی، مدیر اجرایی طرح ملی تکاپو وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،درباره برنامه ها برای بهبود تولید داخلی در شرایط تحریم گفت: وزارت صنعت ، معدن و تجارت برنامه برای توسعه ندارد. ما بسته ای را برای هر صنعت آماده در اختیار سازمان برنامه قرار داده ایم. بسته ای برای توسعه صنعت پوشاک آماده کرده ایم. بسته را با همکاری و تعامل تمام اعضای دخیل در صنعت پوشاک تهیه کرده ایم. بسته تخصصی مبلمان،پوشاک و… را تهیه کرده ایم. ما معتقد هستیم حتی در شرایط تحریم هم می توان اشتغال ایجاد کرد. 10بسته پر اشتغال کشور بسته تخصصی بهبود فضای کسب و کار تهیه کرده ایم.

وی با بیان اینکه سال گذشته تسهیلات بسیاری در حوزه اشتغال روستایی و فراگیر پرداخت شد گفت:در همین راستا سامانه ای برای نظارت طراحی شده است. در راستای این سامانه بررسی می شود که چه تسهیلاتی پرداخت شده است و اگر در مواردی انحرافی باشد، ناظر پس از حضور و نظارت موارد را گزارش می دهد.

تازیکی با بیان اینکه برنامه امسال بر روی رسته‌های الویت‌دار در کشور است، اظهار داشت: رسته‌هایی مانند پوشاک،کفش، زنبور، مبلمان،گیاهان دارویی، زغفران را به‌صورت ویژه تمرکز خواهیم کرد. بحث ایجاد چند مرکز اتصال به بازارهای بین‌المللی داریم. در حوزه‌های مختلف در حوزه‌های مورد الویت، بحث مبتنی بر قرارداد را داریم. سال گذشته در این طرح نزدیک به 20هزار کشاورز تحت پوشش این طرح قرار گرفتند، در برنامه داریم تا 100هزار کشاورز دیگر تحت‌پوشش این طرح قرار گیرند. برنامه دیگری با بانک کشاورزی است، توافقی را با بانک کشاورزی داریم و مقرر شد با آنها هم در حوزه توسعه کشاورزی فعالیتی را شروع کنیم. بانک کشاورزی بسیار خوب در این طرح آغاز به کار کرده است. در حوزه دام سبک نیز برنامه‌هایی داریم.

مدیراجرایی طرح ملی تکاپو وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: طرح مبتنی بر قرارداد، توسعه این نوع ارتباطات قراردادی علاوه بر ایجاد شغل و امنیت شغلی برای بهره‌برداران خرد بخش کشاورزی، امنیت و اطمینان کاری مناسبی را برای بنگاه های فعال در این زنجیره به‌وجود خواهد آورد و همزمان موجب توسعه کل زنجیره ارزش می‌شود.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار