نیکان

ثبت نام دانشجویان جدید از اواخر مهر/ وابسته به اعلام نتایج کنکور هستیم

دسته ها: اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار

مدیرکل برنامه ریزی آموزش عالی گفت: ثبت نام دانشجویان جدید در دانشگاه ها از اواخر مهر ۹۹ آغاز می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رضا آهنچیان درباره ثبت نام دانشجویان جدید در سال تحصیلی پیش رو گفت: همه ما وابسته به اعلام نتایج کنکور هستیم.

وی ادامه داد: سازمان سنجش آموزش کشور برنامه ریزی هایی انجام داده است و وعده‌ای که در ۴ مقطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری داده شده این است ما بعد از ۲۰ مهر، نتایج را داشته باشیم.

مدیرکل برنامه ریزی آموزش عالی یادآور شد: دانشگاه‌ها چند روزی را برای ثبت نام نیاز دارند. از طرفی ثبت نام‌ها الکترونیکی خواهد بود که دانشجویان بتوانند از راه دور مدارک و مستندات خود را بارگزاری کنند و ثبت نام اولیه را انجام دهند که به اقتضاء شرایط هر دانشگاه تغییر می‌کند.

به گزارش مهر، علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم نیز روز گذشته، درباره اینکه با توجه به تاخیر در برگزاری کنکور، قبول شدگان فرصت شرکت در کلاس‌ها را خواهند داشت گفت: ترم اول برای نو ورودان دانشگاه‌ها از آبان است و طبق برنامه سازمان سنجش در اواخر مهر و اوایل آبان این اسامی به دانشگاه‌ها داده شود.

وی افزود: ثبت نام به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و دانشجویان ترم خود را آغاز می‌کنند که در ادامه تحصیل دچار وقفه نشوند و روال ترمی دانشگاه‌ها هم برهم نریزد.

اخبار دانشگاهی و استخدامی اخبار